Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie 2010


wlodarski

Wybory prezydenckie 2010  

299 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Swój głos w wyborach prezydenckich 2010 oddam na:

    • Marka Jurka
      8
    • Jarosława Kaczyńskiego
      29
    • Bronisława Komorowskiego
      83
    • Janusza Korwin-Mikkego
      74
    • Andrzeja Leppera
      6
    • Kornela Morawieckiego
      2
    • Grzegorza Napieralskiego
      20
    • Andrzeja Olechowskiego
      3
    • Waldemara Pawlaka
      4
    • Bogusława Ziętka
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sposob na zalatanie dziury budzetowej? Ograniczenie wydatkow na administracje panstwowa, obinizenie podatkow i juz. Reszta zrobi sie sama.

Kuźwa, jakie to proste! N a całym świeci sobie ludzie łamią głowy jak to uczynić a tu nas kolega w PiO ma receptę.

... na stanowisku byli by bezpieczni tylko uczciwi

Zgadza się. Zapomniałeś tyko dodać, że uczciwi a zarazem głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 354
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Od razu widać, że na polityce się nie znasz

odnoszę wrażenie, że politykowanie w twoim wydaniu to generowanie zakazów, nakazów, kar, etc ... chyba, że zapomniałeś dodać iż premierem powinien zostać ktoś taki jak (ja?) i mieć większe uprawnienia, żeby "dobrze" rządzić krajem, ale to już ociera się o autokrację, której dość dookoła kraju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Tusk zabrał nagrody urzędnikom, z autopsji wiem, bo zarabiam mniej niż w zeszłym roku. Więc o co to halo.

zabrano nam dodatek wynikający z ustawy o służbie cywilnej, który korpusowi służby się należy. za Pisu dostawałem ;):D:D

Pozycjonowanie i tworzenie stron internetowych - urbancreative.pl, Z sukcesem szprzedaję Tynki Kabe w okolicach Grodziska Mazowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu widać, że na polityce się nie znasz

odnoszę wrażenie, że politykowanie w twoim wydaniu to generowanie zakazów, nakazów, kar, etc

Zauważ, że odnosi się do faktycznych i najwyższych przedstawicieli narodu, którzy dysponują naszą kasą, których decyzje wpływają na nasze życie i nawet te decyzje przyczyniają się czasami do śmierci ludzi. Mają sowicie zarobić, jednak w ich wykonaniu złodziejstwo ma być miażdżone w zarodku i być adekwatne do przestępstwa, czyli zbrodni przeciwko narodowi.

Nie może być tak, że fałszerzerstwo i wprowadzanie pieniędzy zaczyna się od 25lat pozbawienia wolności, a poseł ukradnie kilka baniek, lub weźmie łapówkę, za wyprowadzenie kilku baniek - dostanie w zawiasach. Co i tak jest prawie niemożliwe, bo nie mają nad sobą skutecznej władzy do uchwycenia i skazania.

Byłem przeciwny wprowadzeniu CBA, zwłaszcza w kwestii, że rządzący wybierają psa tropiącego, bo powinno być na odwrót - to rządzący mają wiedzieć, że nie są bezkarni. Wystarczy spojrzeć na aferę hazardową, jak Tusk szybko odsunął Kamińskiego z błahego powodu i nagle Zbychu Miro i Grzesiu są nagle czyściutcy. Mnie jednak nie omamią i potrafię dodać dwa + dwa, a fakty są faktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sposob na zalatanie dziury budzetowej? Ograniczenie wydatkow na administracje panstwowa, obinizenie podatkow i juz. Reszta zrobi sie sama.

Kuźwa, jakie to proste! N a całym świeci sobie ludzie łamią głowy jak to uczynić a tu nas kolega w PiO ma receptę.

Napisane w wielkim uproszczeniu, ale obniżenie podatków może bardzo pozytywnie wpłynąć na rozwój gospodarczy, a to z kolei zwiększy wpływy do budżetu. Zresztą prosty przykład to zmniejszenie akcyzy na alkohol kilka lat temu. Dzięki temu wpływy wzrosły gdyż zmniejszyła się szara strefa. Jeśli przedsiębiorcy mieliby mniejsze podatki do płacenia to przestałoby im się opłacać kombinować, dlatego paradoksalnie tych pieniędzy byłoby więcej. Jeśli chodzi zaś o administrację państwową to z tego co wiem z roku na rok zwiększa się liczba urzędników, którzy jak wiesz sami nie wprowadzają nic na rynek, a czerpią garściami z budżetu, czyli żyją na nasz koszt. Nie będę pisał już dalej o prywatyzacji instytucji takich jak ZUS czy służba zdrowia bo to możliwe dopiero w dalszej kolejności.

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym, że kary dla funkcjonariuszy państwowych powinny być wysokie. Jednak problemem kontrolowania kogokolwiek jest coś nad czym ludzie głowią się od dawna - kto ma kontrolować tych, którzy kontrolują. Jak dla mnie w ten sposób korupcji się nie wypleni.

Może uda mi się zrobić coś dobrego

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamiast podnosić te podatki to by mogli pomyśleć o tej szarej strefie.

Mogliby chociaż uprościć to porąbane prawo podatkowe. Więcej osób by się wtedy rozliczało z dochodów i można by było zwolnić część tych nierobów co tylko kontrolują. Część się w ogóle boi tego tematu bo to skomplikowane i zawiłe na dzień dzisiejszy strasznie. Jak się pójdzie do urzędu to te głupie baby czasem same się nie orientują w tym bagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście wiedzieli to nasze państwo sypie około 5mld na kościół za free. Jakby zlikwidowali konkordat to w przeciągu paru lat budżet był by na sporym plusie.

Wielka Promocja - Pakiet Zaplecze 2014
czyli oprogramowanie za 1746 zł w cenie 777zł brutto

Mówimy o Microsite Manager Standard, SpamKat i BaseSystem - wszystko to, co potrzebujesz do zaplecza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zamiast podnosić te podatki to by mogli pomyśleć o tej szarej strefie.

O szarej strefie to niech oni nie myślą, od szarej strefy to niech sie oni odpier!

Już ja wiem co by wyszło,jakby oni pomyśleli o tej "grupie" społecznej- płacenie podatków pod groźbą więzienia.

Podatków ci za cholerę nie uproszczą taki kraj. :)

PS Za komuny ustawa o wolności gospodarczej-porównajcie sobie ją z obecnymi przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście wiedzieli to nasze państwo sypie około 5mld na kościół za free. Jakby zlikwidowali konkordat to w przeciągu paru lat budżet był by na sporym plusie.

A ile przeznacza się na partie i polityków?

Ile przeznacza się na różnorakie fundacje, ktore tylko dbają swój dobry wizerunek w mediach?

Ile przeznacza się na urzędy, ktore za zadanie mają tylko kontrolować przedsiębiorców, szukać powodu aby wlepić kare lub zniszczyć firme.

W krajach skandynawskich są wyższe podatki ale przedsiębiorców traktuje sie jak kury znoszące złote jajka. Jak firma ma jakiś problem to urzędy panstwowe wysyłają do tej firmy ludzi ktorzy mają za zadanie rozwiązać ten problem i zrobić wszystko aby firma dalej działała i przynosiła dochody dla państwa. U nas jest zupełnie odrotnie. Urzędasy służą tylko niszczenia.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem z czego łatać dziury, ty nie zrozumiesz tego nigdy.

Podziel się proszę tą wiedzą a uzdrowisz świat, dostaniesz nobla i ogólnie staniesz się wielki... Zapewne i Tobie się wtedy polepszy :D

Jednak po dłuższym przemyśleniu uważam cie za naiwniaka, złapanego na łańcuszku tvn, polsatu i tzw. poprawnego myślenia - których złapał zespół PO.

A ja mam nadzieję że PO się uda, m. in. po to, żeby takim jak Ty się poprawiło - wtedy od razu spadnie poziom frustracji, a jak przestanie Wam ona przesłaniać horyzont to może zrezygnujecie z plecenia takich populistycznych haseł, jak te:

- Uprościć procedury skarbowe (docelowo całkowite wywalić US) i zwolnić z 70% tam pracujących, aby chwycili się uczciwej pracy i zaczęli naprawdę coś dawać na państwo

- Prześwietlić wszystkie większe wydatki kasy państwowej, zweryfikować i natychmiastowo ukarać, w razie niegospodarności ( np. ta strona internetowa śląska za 0,5 mln i drugie tyle na "reklamę" ) - bo takich cukierków jest wiele

- przygotować się na wyjście z Uni Europejskiej i powoli zacząć wdrażać w życie

Pogratulować pomysłów, Andrew Lepper przyjmie Cię z otwartymi rękami do swojego składu :) oby PO się udało bo strach pomyśleć co będzie jak ten światopogląd się rozprzestrzeni - podejrzewam że dzięki poparciu takich wyborców na szczyty władzy doszło by coś znacznie gorszego od leppera, kaczyńskiego i giertycha razem wziętych. Oby PO się udało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, wcale się nie pomyliłem, jesteś naiwniakiem ;)

Kradną pod twoim nosem, Ty jednak uparcie wierzysz w poprawy :/ Właśnie tak chcą aby "myślał" lud, że to populistyczne hasełka i już wykształciuchy wiedzą kto gorszy od Leppera, a kto swój - byle nie zmieniać prawa na swoją niekorzyść, a propagandą o populizmie zajmą się pożyteczni idioci, oraz Palikot...

Podaj lepiej jakie zauważyłeś błędy w moim "populistycznym" programie naprawczym, a nie omijaj tematy Andrzejem i Romanem! Wypunktuj mnie, bym wiedział gdzie masz skrzywiony przez TVN światopogląd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak firma ma jakiś problem to urzędy panstwowe wysyłają do tej firmy ludzi ktorzy mają za zadanie rozwiązać ten problem i zrobić wszystko aby firma dalej działała i przynosiła dochody dla państwa. U nas jest zupełnie odrotnie. Urzędasy służą tylko niszczenia.

A gdzie to taka utopia ? @yavaho już nie chodzi żeby mi jak mam problem urzędas przychodził i mówił mi co mam robić bo on gó**o wie o mojej branży . ja sobie sam poradze, problemem urzędników oraz 1000 przepisów jest rzucanie kłód pod nogi ;). Nie każe ułatwiać, chociaż nie utrudniajcie!

Podziel się proszę tą wiedzą a uzdrowisz świat, dostaniesz nobla i ogólnie staniesz się wielki... Zapewne i Tobie się wtedy polepszy

Daj mi miesiąc to ci zrobie taki plan, wezme budżet Państwa zarąbie dla kościola, usune sejm zostawie senat, z kancelarii prezydenta wywale połowe, wypieprze 70% urzędasów i usunę połowe bzdurnych artykułów w przepisach karno/skarbowych itd itd...

Tylko co z tego jak

a)z takim programem nie dojdę do władzy (Co robi Korwin? Niby ludzie wyładowują sie na urzędasach a tak naprawdę zamiast nimi gardzić i wziąc sprawy we własne rece to im zazdroszczą bo oni mają fajnie super i 13tki). W tym kraju jak ktoś może (wiek 30-60 lat bo młodsi gardzą w większości urzędnikami) to marzy o budżetówce. Nawet mój ojciec jedzie po kapitalistach że go okradają: tłumaczyłem co to koszta pracownicze : że Francuz daje ci pensje która jest naprawde uczciwa ale księgowa musi ci zapier.. ZUS ,PIT składke na solidarnosć (ehh nastepne złodzieje) i tak z twojej pięknej wypłaty zostaje połowa) .

Drugi problem tego kraju : To państwo daje- mój ojciec serio myśli że to państwo daje mi że pół swojej wypłaty daje na darmozjadów i zamiast obarczać winą urzędników i przymusowe instytyucje okradające obywatela obwinia właściciela. Gdybym zatrudniał pracownika to bardzo bym chciał żeby jego np 3k PLN poszło do jego kieszeni bo jeśli zasłużył na nie to nie ma sprawy- ale moja księgowa jest zmuszona zrobić przelewy do paru instytucji i mojemu pracownikowi Jankowi zostaje 1400 PLN (on dobrze wie że zasługuje na o wiele więcej bo jego praca jest napewno wiele więcej warta).

@luq to co działać coś w tej kwestii? bochciałem szczerze mówiąc wziać jakiś budżet na rok 2009 czy ten jak to się zwie: Wieloletni Plan Finansów? Wyczyścić pewne dotacje budżetowe napisać dlaczego i udowodnić że się da.

Jednak po dłuższym przemyśleniu uważam cie za naiwniaka, złapanego na łańcuszku tvn, polsatu i tzw. poprawnego myślenia - których złapał zespół PO.

Nie martw się PO spręża się bardzo aby TVPiS zamieniło się w TVPO- już niedługo także PO będzie miało pełnie władzy od mediów po prezydenta. Niestety tracą duży elektorat bo Ojciec Rydzyk ma PiS ;)

Pogratulować pomysłów, Andrew Lepper przyjmie Cię z otwartymi rękami do swojego składu smile.gif

@luq może kolega kazek za bardzo emocjonalnie podchodzi do pewnych spraw ale ma 100% racji i nie wiem dlaczego się z niego śmiejesz

omowie wybrane przez niego 3 punkty:

podatki uprościć i taka prawda nie będę mówił dlaczego: VAT może być i 25% bo jego nie oszukasz, ale dochodowy ludzie na mase oszukują , pozatym i tak PIT idzie na darmozjadów z socjala i urzędników.

drugi punkt: luq z tego co wiem to masz fimę- jeśli zainwestujesz 500 tysięcy i okaże się to fatalna inwestycja to prowadzisz dalej firme śmiejąc się czy toniesz w długach i masz poważne problemy? Napewno to drugie. Mógłby ktoś chociaż za tej kadencji zrobić reformę że urzędnik za swoje błędy ma odpowiedzialność finansową- nauczyli by się oszczędzać trochę. Napewno wiesz o czym mówię - urzędnicy nie mają nad sobą bata w postaci przepisów.

Pogratulować pomysłów, Andrew Lepper przyjmie Cię z otwartymi rękami do swojego składu

Jakby to jeszcze był polityk a nie marionetka pana Piotra Tymochowicza...

Temu Panu już podziękujemy-jego cukrowe słowa na ostatniej kampanii nie ruszyły praktycznie nikogo...

Problemem nie są reformy,problemem jest mentalność ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności