Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie 2010


wlodarski

Wybory prezydenckie 2010  

299 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Swój głos w wyborach prezydenckich 2010 oddam na:

    • Marka Jurka
      8
    • Jarosława Kaczyńskiego
      29
    • Bronisława Komorowskiego
      83
    • Janusza Korwin-Mikkego
      74
    • Andrzeja Leppera
      6
    • Kornela Morawieckiego
      2
    • Grzegorza Napieralskiego
      20
    • Andrzeja Olechowskiego
      3
    • Waldemara Pawlaka
      4
    • Bogusława Ziętka
      0


Rekomendowane odpowiedzi

@Pakinter Widzę, że jesteś typowym wyborcą, czyli nie masz pojęcia o tym kogo wybierasz i po co. Korwin (czy ktokolwiek inny)będąc prezydentem nie może zlikwidować ZUSu, KRUSU i innych temu podobnych grabieżczych instytucji. To nie są kompetencje prezydenta tylko sejmu.

A gdyby mógł to pieniądze znajdują się w prywatyzacji szkół, szpitali, przychodni, kolei i wielu innych socjalistycznych wciąż instytucji. Jeśli interesuje Cię program WiP lub Korwina to poszukaj na Jego stronach - dla chcącego nic trudnego - to nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 354
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
@Pakinter Widzę, że jesteś typowym wyborcą, czyli nie masz pojęcia o tym kogo wybierasz i po co. Korwin (czy ktokolwiek inny)będąc prezydentem nie może zlikwidować ZUSu, KRUSU i innych temu podobnych grabieżczych instytucji. To nie są kompetencje prezydenta tylko sejmu.

A gdyby mógł to pieniądze znajdują się w prywatyzacji szkół, szpitali, przychodni, kolei i wielu innych socjalistycznych wciąż instytucji. Jeśli interesuje Cię program WiP lub Korwina to poszukaj na Jego stronach - dla chcącego nic trudnego - to nie boli.

Kolego nie przesadzaj i mnie tu nie obrazaj. Wlasnie ja dokladnie wiem kogo i po co wybieram. I po prostu pytam sie was jak sobie wyobrazacie realizacje planu wyborczego JKM? Czy sa jakies wyliczenia ile pieniedzy mozna pozyskac z prywatyzacji szkol, szpitali, przychodni i kolei i na jaki okres czasu starczy to na wyplate emerytur? Po prostu nie chce mi sie wierzyc zeby to wystarczylo na powiedzmy 20 lat wyplaty emerytur. Kolejne pytanie - jak likwidacja zusu i prywatyzacja sluzby zdrowia oraz oswiaty oraz koniecznosc samodzielnego oszczedzania na emeryture wplynie na finanse obywateli? Czy jest jakies panstwo dziala podobnie jak to w wyobrazeniach JKM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przesadzaj i mnie tu nie obrazaj.

Kolego ochłoń. Gdzie ja Cię niby obraziłem? Prezydent nie ma możliwości likwidacji ZUSu i to jest fakt.

Jeśli potrzebujesz wiedzy na temat kompetencji prezydenta zapraszam do lektury https://www.prezydent.pl/nasz-kraj/konstytu...p/prezydent-rp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przesadzaj i mnie tu nie obrazaj.

Kolego ochłoń. Gdzie ja Cię niby obraziłem? Prezydent nie ma możliwości likwidacji ZUSu i to jest fakt.

Jeśli potrzebujesz wiedzy na temat kompetencji prezydenta zapraszam do lektury https://www.prezydent.pl/nasz-kraj/konstytu...p/prezydent-rp/

"Widzę, że jesteś typowym wyborcą, czyli nie masz pojęcia o tym kogo wybierasz i po co." - o to chodzi

Ja pierdziele, czy ja nie wiem jakie sa kompetencje prezydenta? Chodzi mi po prostu o program wyborczy JKM. Powiedz mi wiec dlaczego na kazdym kroku podajecie program wyborczy JKM skoro i tak zostajac prezydentem nie bedzie mogl go wprowadzic? Jakie zatem sa przeslanki zeby to akurat on zostal prezydentem?

Mnie interesuje jakie poglady ma osoba ktora zostanie prezydentem, to ze ich nie bedzie mogla wdrozyc w zycie bez wiekszosci w parlamencie to jest przeciez oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Pakinter Ty się lepiej spytaj socjalistów z czego wypłacą Twoją emeryturę. Bo na pewno nie ze składek bo przy ujemnym lub minimalnym przyroście ludności coraz więcej emerytów a coraz mniej pracujących na nich. We Francji już się system załamuje, więc socjaliści chcą podwyższyć wiek emerytalny a ludzie słusznie wychodzą na ulicę. Bo przecież nie można zmieniać prawa które już zostało im przyznane w momencie wpłacenia składki. Ale wiadomo, że jak socjalista obieca, to obieca.

To samo zresztą szykuje się w Polsce. Jawny rabunek.

A gwarantuję Ci, że sama sprzedaż nieruchomości po kilkunastu ministerstwach w Warszawie już pokryje dużą część zobowiązań emerytalnych. Nie mówiąc o sprzedaży dziesiątków tysięcy szkół, szpitali etc. 100 mld? Śmieszne pieniądze.Jeśli to wyjaśnienie Ci nie wystarcza to wybierz się na spotkanie z JKM i zadaj Mu swoje pytania. Ja nie pracuję w sztabie wyborczym. Po prostu myślę nie w kategoriach tego jak dotrwać do następnych wyborów - ale to myślenie to "zdobycz demokracji".

Pozdrawiam. I nie obrażaj się :)

Edit:

Dla rozluźnienia.

Lepiej pić piwo czy płacić na ZUS? Sprawdź sam :)

https://www.youtube.com/watch?v=IR2MdaD_nKo...feature=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc po co wybierać JKM? :)

A po co Komorowskiego?

Po to, żeby rząd mógł rządzić. I nie odpowiadaj pytaniem na pytanie. Jeśli tak ma wyglądać rozmowa, to rozumiem, że nie ma argumentów za wyborem JKM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, załóżmy, że przekonuję się do JKM. Ale tak jak wspominałeś: co on może jako prezydent? Nic. Czy nie lepiej teraz dać szansę jeszcze do końca kadencji PO, żeby robiła co tam ma zrobić? Będą wybory parlamentarne, niech wtedy JKM się wybije, zostanie premierem i zrobi coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wy młodzi zrozumiecie że prezydent w Polsce nic nie może, jest to tylko osoba reprezenatatywna i tak ją mamy wybierać, Polski prezydent niezaleznie kim będzie i tak ma wykonywać to co rząd ustali sam jedynie może zawetować gdzie wiemy że weta są odrzucane

Mieliśmy już prezydenta ktory robił wszysko na przekór rządowi a finalnie i tak miał mówić jakie jest stanowisko Polski (czyli rządu) ale za to był duży wstyd na arenie jak trzeba było zawsze dostawiać jeszcze jedno krzesło

Co do programó wyborczych i obetnic to pamietajcie że byli i tacy co obiecali 3 milony mieszkań jak zostaną prezydentami, myślenie ze prezydent coś może jest mocno naiwne bardzo mocno

I dajcie juz spokuj z tymi dziecninnymi wapdakami polityków bo tego jest na tony https://www.youtube.com/results?search_quer...C3%B3w&aq=0

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz, opozycja nie ma prawa veta.Veto można odrzucić ale trzeba mieć odpowiednią większość. Prezydent desygnuje i akceptuje ludzi na ważne stanowiska w kraju

1.podpisuje ustawy, które uchwalane są przez Sejm i Senat, ma też prawo skierowania ich do Trybunału Konstytucyjnego albo z powrotem do Sejmu (jest to tzw. weto, wówczas ustawa musi być ponownie uchwalona większością 3/5 głosów)

2.ratyfikuje a także wypowiada umowy międzynarodowe

3.mianuje oraz odwołuje ambasadorów

4.jest najwyższym zwierzchnikiem sił zbrojnych, mianuje w związku z tym szefa sztabu generalnego oraz dowódców poszczególnych rodzajów sił zbrojnych

5.stosuje prawo łaski

6.ma prawo rozwiązać parlament w dwóch sytuacjach jakie określone są przez konstytucję (czyli może ale nie musi)

To nie wszystkie uprawnienia Prezydenta Polski.

Chyba jednak coś może.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności