Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie 2010


wlodarski

Wybory prezydenckie 2010  

299 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Swój głos w wyborach prezydenckich 2010 oddam na:

    • Marka Jurka
      8
    • Jarosława Kaczyńskiego
      29
    • Bronisława Komorowskiego
      83
    • Janusza Korwin-Mikkego
      74
    • Andrzeja Leppera
      6
    • Kornela Morawieckiego
      2
    • Grzegorza Napieralskiego
      20
    • Andrzeja Olechowskiego
      3
    • Waldemara Pawlaka
      4
    • Bogusława Ziętka
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Xann, nie ogarniam Twojej propagandy. Skoro Twoim zdaniem prezydent nic nie może, to po co go wybieramy? Po co każdemu kandydatowi plan wyborczy? Wreszcie, o co tyle szumu w mediach?

Prezydent w Polsce pełni funkcje reprezentacyjna a wszystko co ON może jest tutaj: uprawnienia prezydenta RP jak się z nimi zapoznasz zauważysz ile może prezydent w Polsce i jak to się ma do obiecanych 3 mil mieszkań.

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 354
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja będę głosować na Komorowskiego tylko dlatego, że może wtedy skończą się wojny na linii rząd- prezydent i zamiast jechać po sobie zaczną coś robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę głosować na Komorowskiego tylko dlatego, że może wtedy skończą się wojny na linii rząd- prezydent i zamiast jechać po sobie zaczną coś robić

Nic nie zaczna robic... Nawet sie nie ludz. No chyba, ze dalsze rozkradanie majatku publicznego nazwiesz "robieniem" (ewentualnie kreceniem lodow).

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaczna robic...

może i nic ale wówczas nie będą mogli zwalić na to że prezyden im przeszkadza i vetuje , i wtedy poznamy faktycznie jak jest z PO

ps. z tym rozkradaniem publicznego majątku to wole zeby ON nie był publiczny przynajmniej nie musiał bym na niego płacić

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaczna robic...

może i nic ale wówczas nie będą mogli zwalić na to że prezyden im przeszkadza i vetuje , i wtedy poznamy faktycznie jak jest z PO

ps. z tym rozkradaniem publicznego majątku to wole zeby ON nie był publiczny przynajmniej nie musiał bym na niego płacić

Ja tez bym wolal zeby nie byl publiczny, ale zeby byl uczciwie sprywatyzowany.

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Na tydzień przed drugą turą zeszłorocznych wyborów prezydenckich TVN poinformował za GfK Polonia, że Tusk wygrywa z Kaczyńskim różnicą 24 procent ? 62 do 38. W wyborach wygrał Kaczyński, zdobywając ponad 54 proc. przy niespełna 46 proc. Tuska. Oznacza to, że GfK Polonia pomyliła się o... 32 punkty procentowe...

https://iskry.pl/index.php?option=com_conte...mp;limitstart=0

Świetny tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaczna robic...

może i nic ale wówczas nie będą mogli zwalić na to że prezyden im przeszkadza i vetuje , i wtedy poznamy faktycznie jak jest z PO

ps. z tym rozkradaniem publicznego majątku to wole zeby ON nie był publiczny przynajmniej nie musiał bym na niego płacić

Nie potrzebuje prezydenta z PO, żeby wyciągnąć takie wnioski. Nawet jeżeli będzie tak jak napisałeś to ciemnota i jak zostanie zmanipulowana, więc nie jest to dobry argument z Twojej strony.

Wracając do funkcji prezydenta... Z nich wszystkich wole człowieka w stylowej muszce i kapeluszu ;)

Kalkulator akcyzy akcyzowy.pl. Sprawdź ile idzie przelew: ileidzieprzelew.pl

Akcesoria GSM dla smartfona i tabletu telu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zaczna robic...

może i nic ale wówczas nie będą mogli zwalić na to że prezyden im przeszkadza i vetuje , i wtedy poznamy faktycznie jak jest z PO

ps. z tym rozkradaniem publicznego majątku to wole zeby ON nie był publiczny przynajmniej nie musiał bym na niego płacić

Bądźmy poważni Xann. Jeżeli Ty nie przejrzałeś jeszcze na oczy to już twoja sprawa, ja już poznałem rząd PO i mam go szczerze dość. Szkoda że nie potrafisz podać jakiś konkretów które za tym rządem przemawiają.

A co do prywatyzacji (to też jest rozkradanie majątku publicznego) to powiem Ci krótko na czym to polega. Kolega opowiadał mi jak ich firma (farmaceutyczna) przyniosła rok temu 300 mln zysków. Jednak ich szefostwo mówi oficjalnie że chcą sprzedać firmę i doprowadzają powoli do tego ze w tym roku firmą będzie już miała straty, oczywiście tylko na papierze. I tak jest z prywatyzacją w Polsce. Wiem że było tak począwszy od p. Wałęsy ale teraz rząd PO działa ze zdwojoną siłą, żeby sprzedać jak najwięcej póki są przy misce. Jeżeli kiedyś będziesz w okolicy Krynicy to daj znać, przywiozę ci kolegów z Huty Stalowa Wola i Częstochowa to opowiedzą ci co rząd PO robi, bo naprawdę włos się jeży na głowie jak się tego słucha, chociaż co śmieszniejsze jeden z tych moich kolegów był od początków zwolennikiem PO i można powiedzieć że ma za swoje, ale założył już rodzinę, jest mu ciężko i dlatego nie chcę tutaj z niego szydzić.

skuteczna-reklama.com.pl - zobacz jak się skutecznie reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście głosuję na Korwina Mikke - nie wszystkie jego poglądy mi odpowiadają choć głoszony przez niego liberalizm w głównej mierze mi się podoba, chciałbym aby na przekór tym wszystkim "wolnym i obiektywnym" mediom JKM wszedł do drugiej tury, może dzięki temu będzie miał szansę zaprezentowania swoich poglądów szerszemu gronu naszych rodaków.

Niezmiernie dziwi mnie to, że mimo 45 lat komunizmu we wszystkich mediach chętnie pokazywane są lewicowe partie i poglądy, natomiast liberalizm niemal zupełnie nie istnieje.

katalog sklepów - darmowy katalog PR4 porady, artykuły, produkty.

Atrakcje turystyczne - wyjade.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xann ma sporo racji, gdyż funkcja prezydenta w naszym kraju jest jedynie reprezentatywna.

Istnieje jednak możliwość w której prezydent byłby stosunkowo ważną osobą - jeśli jest ze stosunkowo dużego ugrupowania opozycyjnego posiadającego dużo mandatów w sejmie.

Dalej nie będe tłumaczył, wyciągnijcie z tego wnioski. Proponuje także zapoznać się z uprawnieniami prezydenta i praktycznie jedynym jego.

ma prawo weta ustawodawczego (bez kontrasygnaty) art. 122 ust. 5 Konstytucji; weto jest to umotywowany wniosek przekazujący Sejmowi ustawę do ponownego rozpatrzenia. Sejm może to weto odrzucić większością kwalifikowaną 3/5 ustawowej liczby posłów przy quorum 1/2. Weto prezydenckie nie ma charakteru selektywnego - Prezydent nie może zakwestionować tylko niektórych przepisów, musi kwestionować całą ustawę.

Słowem końca, dodam, że prezydent ma coś innego. Jest on mało zaangażowany politycznie i jest osobą reprezentatywną i zazwyczaj pokazywaną z dobrych okazji w telewizji, dlatego buduje to ciepły wizerunek, co pomaga także partii.

Tak było z Kwasniewskim, a przeciwieństwem stał się Lech, gdyż angażował sie politycznie i był klarowniej kojarzony z pisem, niż kwachu z sld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności