Skocz do zawartości

Ujawniono scenogramy z katastrofy


zuymen

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz wypadek samochodowy to idziesz się sądzić w warsztatem który Ci wóz serwisuje?

Jakbym był prezydentem i nagle mój kierowca rozbił by samochód... przy czym nie wiadomo z jakiej przyczyny to serwis był by bardzo podejrzany... a gdyby jeszcze miał interes jakiś w tym no to trzeba być trepem i imbecylem żeby go nie podejrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli jesteś w stanie porównać katastrofę samolotu z prezydentem i świtą do wypadku samochodowego to gratuluję podejścia do sprawy jak również wiedzy o_O

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wypadek samochodowy to idziesz się sądzić w warsztatem który Ci wóz serwisuje?

Jakbym był prezydentem i nagle mój kierowca rozbił by samochód... przy czym nie wiadomo z jakiej przyczyny to serwis był by bardzo podejrzany... a gdyby jeszcze miał interes jakiś w tym no to trzeba być trepem i imbecylem żeby go nie podejrzewać.

Jeszcze nie słyszałem o takim przypadku a dlatego że się nie zdarzył i się nie zdarzy, w sumie to mogli bym się pomylić i założyć koła od roweru a nie od samochodu...

Z samochodem chodziło mi o to żeby przyjąć sprawę jako zdarzenie w życiu osobistym, nie wszyscy mamy samoloty :(

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nawet przez chwilę nie zastanawialiście się, że mógł to być zamach?

Przez chwilę i owszem.

Dla was wszystko jest takie oczywiste, że był to najzwyklejszy w świecie wypadek?

Po przemyśleniu sytuacji - jak najbardziej.

Ostatnia katastrofa samolotu w Polsce (nie mówię o awionetkach czy CASA) była jakoś w '86 roku.

Katastrofy lotnicze zdarzają się niezwykle rzadko.

Ja proszę was tylko o jedno: miejcie własny rozum.

Jasne. Tak właśnie mają ludzie wierzący w swoją nieomylność.

Nie dajcie sobie wmówić, że to był tylko nieszczęśliwy wypadek bo pilot był niedoświadczony, bo mgła, bo coś tam... Zauważcie ile różnych wersji wydarzeń jest....

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanów się ile $$ ich ten bajzel kosztuje?Mozę PIS zwróci kasę?Przypominam nikt Kaczyńskiego do Rosji nie zapraszał,to była prywatna wizyta,po prośbach z Polskiej strony udostępnili NIEDZIAŁAJĄCE,WOJSKOWE lotnisko,a wy chcecie zęby oni tam jeszcze dla Kaczyńskiego najnowsze systemy naprowadzania zainstalowali?Rosjanie nie dadzą sobą pomiatać,maja własne procedury,własne prawo .Prowadza śledztwo tak jak uważają za potrzebne i szczekanie PISu na nich nie robi żadnego wrażenia.Ale robić"walki" nie maja żadnego powodu.Polska musi respektować ich strzelectwo i tyle,i się nie łudzić ze puszcza do siebie kogoś z NATO albo UE.Dopóki USA pociąga za sznurki w NATO i UE Rosja zawsze będzie w opozycji,co moim zdaniem i dobrze,świat musi mieć równowagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Smo...3&_ticrsn=3

Fajny artykuł, kolega dobrze pisze, jak ogólnie bym był za tym żeby Ci wszyscy co chcą śledztwa w Polsce, skrzynek i innych rzeczy, żeby za to wszystko zapłacili z własnej kieszeni to może wtedy by się trochę zastanowili...

Stary jakbyś wkleił link z interii to bym był happy bo nie czytam tam wiadomości, skąd mogę wiedzieć co czytasz i na jakim portalu? Z elektoratem PiSu masz racje :(

Polecam ----> Ogród na balkonie <----- polecam

Polecam ----> Katalog firm <---- Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Smo...3&_ticrsn=3

Fajny artykuł, kolega dobrze pisze, jak ogólnie bym był za tym żeby Ci wszyscy co chcą śledztwa w Polsce, skrzynek i innych rzeczy, żeby za to wszystko zapłacili z własnej kieszeni to może wtedy by się trochę zastanowili...

Tak,ale elektorat PISu nie czyta Onet,WP,Interia i t.d .Wylacznie TRWAM,RM,TVP1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanów się ile $$ ich ten bajzel kosztuje?Mozę PIS zwróci kasę?Przypominam nikt Kaczyńskiego do Rosji nie zapraszał,to była prywatna wizyta,po prośbach z Polskiej strony udostępnili NIEDZIAŁAJĄCE,WOJSKOWE lotnisko,a wy chcecie zęby oni tam jeszcze dla Kaczyńskiego najnowsze systemy naprowadzania zainstalowali?Rosjanie nie dadzą sobą pomiatać,maja własne procedury,własne prawo .Prowadza śledztwo tak jak uważają za potrzebne i szczekanie PISu na nich nie robi żadnego wrażenia.Ale robić"walki" nie maja żadnego powodu.Polska musi respektować ich strzelectwo i tyle,i się nie łudzić ze puszcza do siebie kogoś z NATO albo UE.Dopóki USA pociąga za sznurki w NATO i UE Rosja zawsze będzie w opozycji,co moim zdaniem i dobrze,świat musi mieć równowagę.

kilka dni wczesniej na tym lotnisku ladowal putin i tusk. To po prostu lotnisko wojskowe. Wizyta nie byla przygotowywana na szybko tak jak wizyta tuska. bylo o niej wiadomo od jakiegos czasu.

Fajny artykuł, kolega dobrze pisze, jak ogólnie bym był za tym żeby Ci wszyscy co chcą śledztwa w Polsce, skrzynek i innych rzeczy, żeby za to wszystko zapłacili z własnej kieszeni to może wtedy by się trochę zastanowili...

Wszytko co jest placone z pieniedzy panstwowych jest tak naprawde na nasz koszt, wiec placa.

Tak,ale elektorat PISu nie czyta Onet,WP,Interia i t.d .Wylacznie TRWAM,RM,TVP1/2

tzn., ze Onet,WP,Interia, TVN maja monopol na prawde?

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proelpack masz racje,ale myślę ze po wyborach wszystko zacichnie ,TVP może pokaże jescze Solidarni2010-2 dalej będzie 3,4,5,6 ale na ni kogo to żadnego wrażenia nie zrobi.PIS wyżej od poziomu betonowego lektoratu nie wskoczę,a po wszystkich teoriach spiskowych i nagłej przemianie pana K. "niezdecydowane"raczej zagłosują cześć na Napieralskiego cześć na Komorowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alleweb :"kilka dni wczesniej na tym lotnisku ladowal putin i tusk. To po prostu lotnisko wojskowe. Wizyta nie byla przygotowywana na szybko tak jak wizyta tuska. bylo o niej wiadomo od jakiegos czasu."

to NIEDZIAŁAJĄCE lotnisko wojskowe,wcześniej tam się bazował pułk lotniczy,teraz jego tam niema(Byleś tam? bo ja tak) .Wizyta Tuska była OFICJALNA a wizyta Kaczyńskiego NIE.To czy Rosjanie wiedzieli,czy nie to niema żadnego znaczenia.Włączyli radiolatarnie,posadziły tam ludzi i wszystko.Rosjanie mogli tam leząc pijane ale to i tak nie daje prawa lądować w takich warunkach.Czemu rosyjski wojskowy IL nie lądował?A czy wiesz że dowódca rosyjskiego ILa miał nalatane ok 5000 h? a świętej pamięci Protasiuk?-500.To jak Rosjanie latające po jeszcze gorszych lotniskach nie lądują,a polski 101 schodzi poniżej punktu decyzji?jeszcze jedno załoga 101 celowa dawała nieprawidłowy"kwit",na zapytanie wiezy podaje jej wysokość 500,a przed tym nawigator podaje 400 i tak dalej.Ciśnienie Rosjanie podali dobrze i przy prawidłowym wprowadzeniu wysokościomierz barometryczny podawał im prawidłowe dane.To co chcesz jeszcze?Zauważyłeś komunikat "Warunków do lądowania NIEMA".Wszytko inne niema już większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alleweb :"kilka dni wczesniej na tym lotnisku ladowal putin i tusk. To po prostu lotnisko wojskowe. Wizyta nie byla przygotowywana na szybko tak jak wizyta tuska. bylo o niej wiadomo od jakiegos czasu."

to NIEDZIAŁAJĄCE lotnisko wojskowe,wcześniej tam się bazował pułk lotniczy,teraz jego tam niema(Byleś tam? bo ja tak) .Wizyta Tuska była OFICJALNA a wizyta Kaczyńskiego NIE.To czy Rosjanie wiedzieli,czy nie to niema żadnego znaczenia.Włączyli radiolatarnie,posadziły tam ludzi i wszystko.Rosjanie mogli tam leząc pijane ale to i tak nie daje prawa lądować w takich warunkach.Czemu rosyjski wojskowy IL nie lądował?A czy wiesz że dowódca rosyjskiego ILa miał nalatane ok 5000 h? a świętej pamięci Protasiuk?-500.To jak Rosjanie latające po jeszcze gorszych lotniskach nie lądują,a polski 101 schodzi poniżej punktu decyzji?jeszcze jedno załoga 101 celowa dawała nieprawidłowy"kwit",na zapytanie wiezy podaje jej wysokość 500,a przed tym nawigator podaje 400 i tak dalej.Ciśnienie Rosjanie podali dobrze i przy prawidłowym wprowadzeniu wysokościomierz barometryczny podawał im prawidłowe dane.To co chcesz jeszcze?Zauważyłeś komunikat "Warunków do lądowania NIEMA".Wszytko inne niema już większego znaczenia.

O ile nie bede sie sprzeczal o to czy lotnisko bylo przygotowane czy nie (chociaz tak naprawde 3 dni wczesniej podczas OFICJALNYCH wizyt byl rozstawiony dodatkowy sprzet) to niestety dalsza tresc postu mija sie z prawda. Po pierwsze Protasiuk mial wylatanych blisko 3000 godzin na TU-154, a po drugie kto powiedzial, ze oni ladowali? Nie wiem czy odrozniasz podchodzenie do ladowania i sprawdzenie warunkow z samym ladowaniem. Ił rowniez podchodzil do ladowania. Komunikat kategorycznie nie zabrania ladowania (lotnisko nie jest zamkniete), a jedynie informuje o tym co zaloga i tak w zasadzie wiedziala. Chcieli mimo wszystko zobaczyc czy dadza rade no i dalej stenogramy nic nam nie dadza bez parametrow. Nie wiemy dlaczego samolot po komendzie "odchodzimy" nie zaczal sie wznosic. Ja nie znam przyczyny katastrofy, ty juz najwyrazniej ja znasz.

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2937 tyle godzin podają w ostaniach komunikatach,w pierwszych na pewno była liczba 500 a nawigator 200.Jaki dane prawidłowe to jeszcze trzeba zobaczyć.Dla lądowania Putina żadnego dodatkowe sprzętu nie wystawiono,to wymysł propagandy PIS.Ładowanie w dobrych warunkach atmosferycznych na takim lotnisku nie wymaga specjalnych systemów nawigacyjnych.A przy prywatnej wizycie poco Rosjanie mieli by się wysilać?Wytłumacz? Ponosić dodatkowe koszty?Co do szczegółów technicznych.Przeczytaj ile czasu potrzebuje samolot odrzutowy podobnej klasy na osiągnięcia mocy silników z "mały gaz" na min 70-80 mocy?80 metrów to już 40 metrów poniżej poziomu decyzji.Plusem jest to ze TU-154 miał automatyczny tryb zmiany trybu lądowanie/start ale to i tak ich nie uratowało.Czytam fora pilotów w Rosji i wszyscy mówią jednym głosem - Ja w takich warunkach nie próbowałem by się zniżać poniżej "kręgu" to znaczę 500 metrów.IL tez próbowali ale widać poziom wyszkolenia pilotów był lepszy.Co do zamknięcia lotniska,zgodnie z rosyjskimi instrukcjami niema takiej możliwości,chcesz zęby Rosja zmieniła u siebie prawo bo Kaczyński ląduje?Komunikat był jednoznaczny "Niema warunków do lądowania".Dobrze wyszkolona ekipa odeszła by na zapasowe lotnisko,ale S.P pan K zdenerwował się i podejmował decyzje.Jaka decyzje podejmował S.P pan prezydent?Obarczanie Rosjan odpowiedzialnością to zwykła kiełbasa wyborcza.Dziwi mnie jedno, moim zdaniem forum PiO to miejsce gdzie się spotykają i dyskutują ludzie z poziomem inteligencji powyżej przeciętnego.Ale jak czytam kolejne spiskowe teorie to mam co do tego wątpliwości .

p.s Onet przed chwila podaje że nawigator miał nalatane 20h na Tu-154

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to ty zachowujesz sie jak wszechwiedzacy madrus. Piszesz dokladnie tak jak cala masa ludzi z onetu: wina pilotow i Kaczynskiego. Nie przyjmujesz do wiadomosci, ze moglo byc inaczej. Nie widze rowniez specjalnie w tym watku teorii spiskowych. Pisanie jakbys sie zachowal na ich miejscu jest bzdura. Nie masz, podobnie jak ja, najmniejszego pojecia o pilotowaniu. Roznica jest taka, ze ja nie staram sie madrzyc w tym temacie. Wypowiedzi ludzi, ktorzy w tamtych konkretnych warunkach nie zasiadali za sterami tez jakos dla mnie nie sa zbyt wartosciowe. Boli mnie najbardziej, ze niektorzy wykluczaja ewentualny zamach w tak latwy sposob. Jak mozna miec taka pewnosc bedac zwyklym szarym obywatelem? Nie majac pojecia o mechanizmach wystepujacych w polityce. Absolutnie nie twierdze, ze to byl zamach. Ja go po prostu nie wykluczam, tak jak nie wykluczam innych ewentualnosci. Pisanie jednak o pilotach, ze za wszelka cene chcieli ladowac w swietle ujawnionych stenogramow jest juz smieszne. Przeczytaj je cale , a nie tylko cytujesz kawalki jakie znalazles na onecie. Kontekst jest bardzo istotny, a media akurat doskonale wiedza jak manipulowac faktami. Zreszta nie sadze, ze byli nieodpowiedzialnymi debilami, ktorzy nie wiedzieli jak sie zachowac w takich warunkach.

baner_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności