Skocz do zawartości

Firma pozycjonująca


Oki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak pewnie większość pamięta, dzisiaj mijają niemal 3 miesiące odkąd pewną stronę pozycjonuje mi pewna firma gdzie rozliczam się ryczałtem. Strona nawet nie drgnęła w tym okresie, dzisiaj przejrzałem wszystkie yahoo linki i nie ma tam nic o czym bym nie wiedział. Wysłałem maila z prośbą o szczegółowy raport, odpowiedzieli, że nie mogą ujawniać całego swojego zaplecza, co jest kolejną bzdurą, bo gdyby linki były to bym je widział na yahoo, ich zaplecze, ale nie ma. Dwa tyg temu z nerwów zacząłem powoli katalogować, dziś strona od 3 miesięcy po raz pierwszy skoczyła co niewątpliwie było wpływem mojego katalogowania.

Czy w takiej sytuacji mogę od nich żądać zwrotu zapłaconej kaski?

Jedyny zapis w umowie na jaki mogę się powołać to: "Firma zobowiązuje się do podjęcia działań mających na celu optymalny wzrost pozycji witryny". Najwidoczniej nie podjęli żadnych działań lub minimalne.

Czy im po prostu nie zapłacić za kolejny miesiąc bo: "W przypadku zaistnienia jednej z poniższych Firma ma prawo rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym - Płatności należne Firmie nie są realizowane w terminie".

Wiem, że to pytanie bardziej do prawnika. Mój dobry znajomy jest radcą prawnym i będę go niedługo widział ale pomyślałem, że z Wami to też skonsultuje. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak pewnie większość pamięta, dzisiaj mijają niemal 3 miesiące odkąd pewną stronę pozycjonuje mi pewna firma gdzie rozliczam się ryczałtem. Strona nawet nie drgnęła w tym okresie, dzisiaj przejrzałem wszystkie yahoo linki i nie ma tam nic o czym bym nie wiedział. Wysłałem maila z prośbą o szczegółowy raport, odpowiedzieli, że nie mogą ujawniać całego swojego zaplecza, co jest kolejną bzdurą, bo gdyby linki były to bym je widział na yahoo, ich zaplecze, ale nie ma. Dwa tyg temu z nerwów zacząłem powoli katalogować, dziś strona od 3 miesięcy po raz pierwszy skoczyła co niewątpliwie było wpływem mojego katalogowania.

podeslij prosze na priva adres strony, to sprobuje sprawdzić te linki

rownoleglego pozycjonowania odradzam, bo to skomplikuje sprawe w rozliczeniach badz zakonczeniu wspolpracy z ta firma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podeslij prosze na priva adres strony, to sprobuje sprawdzić te linki

Z całym szacunkiem Panie Bartku, ale jak Pan zamierza sprawdzić linki, skoro nie wie Pan skąd strona była wcześniej linkowana. Zanim oddałem ją Firmie pozycjonowałem sam i strona mo około 1000 BL. Raczej ciężko będzie Panu stwierdzić, które są moje, a które Firmy. Jak już Pan chce pomóc to proszę o podpowiedź jak jeszcze można sprawdzić te linki?

rownoleglego pozycjonowania odradzam, bo to skomplikuje sprawe w rozliczeniach badz zakonczeniu wspolpracy z ta firma

Umowę już rozwiązałem, ale ze względu na dwumiesięczny okres wypowiedzenia muszę im jaszcze zapłacić za dwa miesiące i krew mnie zalewa jak mam to zrobić. Po to ten cały post. Czy mogę im po prostu nie zapłacić? Co mi zrobią? Czy jest może jakaś szansa na odzyskanie już wcześniej zapłaconych pieniędzy?

W odpowiedzi na maila z prośbą o raport powiedziano mi, że nie mogą ujawniać całego swojego zaplecza ale mogą mi powiedzieć, że mój link został umieszczony na 120 mocnych serwisach w co nie chce mi się wierzyć.

A i może jeszcze dodam, że miałem ustne zapewnienie, że strona po dwóch miesiącach powinna być w top3. Oj głupi człowiek wtedy był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w takiej sytuacji musialbym poznać żródło Waszych linków:)

tak czy inaczej, umowy ryczałtowe, to nie są dobre rozwiązania i świadczą niedobrze o firmie pozycjonującej, poza tym wszystko powinno mieć swoje odzwierciedlenie w spisanej umowie, bo ustnie, to można zawrzeć umowę kupna lodów:))

oczywiście każdej firmie pozycjonerskiej zdarza się realizować umowę o wiele dłużej niż się spodziewano i tego nigdy nie można przewidzieć, warto jednak zabezpieczyć się przed tym podpisując umowę z tzw. success fee, czyli platnoscia tylko za efekt, o tym i paru innych kryteriach na:

https://www.eurobrand.pl/pozycjonowanie/jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego nie jest to dobre rozwiazanie?Popatrz na inne rynki,jaki model rozliczen tam funkcjonuje?Bo ja oprocz Polski nie znam innego kraju gdzie bylaby platnosc za efekt.

Jezeli ktos wybierze dobra firme to jestem prawie pewny,ze lepiej wyjdzie na platnosci ryczaltowej niz na efekcie,dlaczego?

Bo firma,ktora pozycjonuje nie musi czekac 3-6 miesiecy az strona osiagnie top 10.Najgorzej gdy zainwestowales,a domena wisi Ci na 12 pozycji.

W perspektywie dlugofalowej wspolpracy klient lepiej wyjdzie na ryczalce,bo wiadomo jak za efekt to trzeba rowniez sobie jakos wynagrodzic okres "czekania".

LOK - LIGA OBRONY KRAJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności