Skocz do zawartości

Fiskus chce, by portale rozliczały się z darmowych tekstów


spookypld

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie jest nic w tym dziwnego ani nadzwyczajnego. Od dawna było to tak traktowane, tylko nie było przeniesienia na internet. Teraz po prostu łatają dziurę.

Niby tak, tylko widzę problem w zderzeniu specyfiki internetu z głupotą niektórych urzędników.

Na przykład: wystarczy że będę miał podobny tekst do publikacji licencjonowanej i już można się to tego przyczepić. Inny hipotetyczny przypadek: jakiś urzędnik uzna, że ten sam tekst pojawiający się na wielu podstronach jednego serwisu www to osobne kopie osobno płatne, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś urzędnik uzna, że ten sam tekst pojawiający się na wielu podstronach jednego serwisu www to osobne kopie osobno płatne

W przypadku źle napisanych skryptów podatek wyniósłby nieskończoność. :)

forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=97566

forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=97566tratata

forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=97566-jakikolwiek-tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to chciałem napisać, że dowiedziałem się, iż to nie pierwszy podobny zakus Fiskusa. Wcześniej próbował w podobny sposób opodatkować korzystanie z Linux i Open Office. W końcu opiera się to o te same podstawy wolności i darmowości, a skoro tak to wiadomo.

p.s. Tekst trafił na główną Wykop.pl. główną OSNews.pl :) Poza tym miałem jeszcze dziś po jednym tekście na głównej Wykopu i głównej OSNews.pl Hehehehe. :( Jakby kogoś interesowało, to drugi tekst dotyczy ilości zagrabianych przez państwo pieniążków. Mi wyszło 44%, ale podobno pomyliłem się i owa kwota wynosi nieco więcej. Zresztą sprawdźcie sami : https://www.wykop.pl/ramka/388479/ile-zabie...anstwo-polskie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, to drugi tekst dotyczy ilości zagrabianych przez państwo pieniążków. Mi wyszło 44%, ale podobno pomyliłem się i owa kwota wynosi nieco więcej. Zresztą sprawdźcie sami : https://www.wykop.pl/ramka/388479/ile-zabie...anstwo-polskie/

Jest to zdecydowanie zaniżone. Nie ma uwzględnionych chociażby kosztów zatrudnienia, abonamentu RTV i kilku innych opłat/podatków, które zawsze gdzieś się pojawiają. A przede wszystkim nie ma kosztu alternatywnego, jaki ponosi pracodawca w wyniku tych wszystkich obciążeń i restrykcji, w skład którego wchodzi także wynagrodzenie dla pracowników, oraz efektów spowodowanych niższą konkurencyjnością na rynku pracodawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 mln rocznie? Przecież to grosze...

Koszty ściągania tego pewnie przekroczą przychody, ale co z tego, skoro będzie można zatrudnić kilkoro "cioci"/"wujków" bo wzrośnie zakres obowiązków.

A poza tym da się urzędasom linka do jakiegoś ogłoszenia na PiO - 1000 znaków / 15 groszy, można od tego zapłacić podatek. I spokój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jedyna strona, która mówi - że chce coś zrobić z tym chorym systemem ma 1% poparcia :P

Druga strona która udaje liberalną partię wyciąga takie bzdety na wierzch aby ściągnąć kasę od ludzi na pokrycie deficytu. A miały być reformy, udogodnienia, uproszczenia... Są wrzutki o rejestracji serwisów, zakazie reklamy buków itp. itd. Jednak ładnie wygląda, uśmiecha się, jest cacy. Partia ta ma poparcie ponad 40% ciemniaków. :D

Trzecia strona, partia ciemnogrodu jak ją ochrzciły postępowe media, co prawda obniżyła podatki i koszty internetu ale ośmieliła się ścigać złodziei i innych przestępców. Nikt przecież nie mógł spać spokojnie, każdy obawiał się, że ormo wskoczy o 5 nad ranem do domu... Poza tym brzydko wygląda i w ogóle jest be. Partia ma poparcie babć i dziadków którzy zapewne nieświadomie głosują na siłę wprowadzającą tak liberalne rozwiązania, hehe. :D

Czwarta strona... nie wiadomo co chce zrobić. Podobno dba o ludzi pracy i mniejszości (także te ciupciające inaczej) ale rezultatów nie widać. Szefuje im gość który jeszcze kilka lat temu był katolikiem, obecnie do kościoła nie chodzi. :)

Piąta strona to partia postępu, ich lider to maniak nowych technologii. Pokazuje się z wszelkim sprzętem, podobno potrafi go nawet obsługiwać. Obecnie odpowiada za gospodarkę, zapewne dlatego tak dynamicznie rozwijamy się. ;) Nie wiadomo kto na tą partię głosuje, zazwyczaj jest pod kreską ale jak przychodzą wybory to zawsze kilka stołków dostaje.

Jako że z zasady nie biorę udziału w cyrku zwanym wyborami mogę ujawnić, że popieram opcję nr. 1. Mogę to robić z czystym sumieniem ponieważ i tak ta strona nie ma szans na sukces (nie wprowadzi swoich fantastycznych rozwiązań ani nie zepsuje tego co jeszcze zostało). :D Wygra zapewne opcja nr 2, ciemniaki mamieni z jednej strony liberalizmem, z drugiej reszta uspokajana socjalem zagłosuje na uśmiechających się. Te same ciemniaki na takich forach i podobnych będą w kolejnych miesiącach pisać o głupkowatych pomysłach wyciąganych z szuflady jednocześnie afiszując się ze swoim poparciem dla strony postępu i uśmiechu. Problem w tym, że teraz nie będzie już hamulcowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest tylko jeden liberał gospodarczy, a jego poglądy społeczne z liberalizmem nie mają wiele wspólnego.

Jaki to jest liberał gospodarczy jak zesrał sie w pieluche jak trzeba było prywatyzować szpitale, zamiast sprywatyzować TVP to usunie abonament i zakosi kasę z podatków (100%ludzi bedzie placic nawet jak nie ma telewizora), ZUS nietknięty w końcu gmachy stoją i jakoś się to trzyma :D,a podatkach to już sam nawet nic nie powiem, sami widzicie co napisał autor tematu.

PS Wkurza mnie że te Platformowskie złodzieje pod przykrywa liberalizmu wprowadzają socjalizm z elementami liberalizmu dla swojej kieszeni tylko i wyłącznie. Mówilo sie kiedyś że PO to partia bogatych, i bogatym firmom będzie dobrze. Powiem tyle z tego co widzę to i biedakom się zbytnio nie polepszyło ale i u tych bogatych tych różnic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności