Skocz do zawartości

[Prywata]Lenovo i błąd instalacji Windows


PawelC

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie masz strerowniki w tym laptopie ja miałem to samo tylko z Fujitsu Simens:) wszystko było zintegrowane pod Viste nie dało się wgrać XP ale tak jak mówił SiverT poczytaj na forach, u mnie wystarczyło zmieniać jedną rzecz w Biosie + pościągać instalki do sterowników pod XP i wszystko było ok:) A jak nie to zerknij tu: www.elektroda.pl/rtvforum/topic843823.html#4589048, może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie w biosie zmieniałeś?

To może tak, bo na laptopie będę potrzebował dostęp do internetu, edytor tekstowy ze zliczaniem znaków, środowisko programistyczne takie żebym mógł bez problemu z Zend Framework korzystać, jakiś serwer php i mySQL + coś do C# np net Mono. Jakiego Linuxa wgrać, aktualnie mam Debiana, ale jest coś okrojony bo mam tylko 1 płytke DVD. Co najważniejsze łatwy dla kogoś kto nie siedział dużo w Linuksie.

Dokładnie mam wgranego: Linux Debian 5.0 Lenny AMD64 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie w biosie zmieniałeś?

AHCI NA DISABLE dzięki temu możesz instalowac XP bez dodatkowych konfiguracji, bo tak chyba musisz zintegrować instalkę pod kotroler SATA dla Twojego laptopa. A i wiem że u mnie nie śmigał Xp z service Pack 3 konieczna była 2. Ale trudno coś powiedzieć bo Ty masz zupełnie innego laptopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najczesciej jest problem z tym, ze dysk twardy jest podlaczany przez SATA, a takiego instalka WinXP nie wykrywa. Najlepsze rozwiazanie to sciagnac sterowniki SATA i nagrac wlasna instalacje windowsa z tym sterownikiem - jest to banalnie proste i robi sie za pomoca programu nLite.

Jeszcze prostsze jest rozwiazanie z przestawieniem trybu SATA w biosie, ale nie zawsze ono dziala.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności