Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie 2010 - Dogrywka


Maximus Marius

Druga tura wyborów  

116 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Swój głos w drugiej turze wyboróch prezydenckich 2010 oddam na:

    • Jarosława Kaczyńskiego
      23
    • Bronisława Komorowskiego
      63
    • Oddam nieważny głos
      5
    • Nie pójdę na wybory
      15


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Odnośnie mapek gordona:

Młodzież z tych terenów w większości popiera albo Komorowskiego, albo Napieralskiego, albo Korwin-Mikkego, nie spotkałem się z ani jedną osobą w wieku tuż-pomaturalnym, która deklarowałaby poparcie dla Kaczyńskiego. Elektorat Kaczyńskiego w tych województwach to głównie 'moher commando', więc te mapki nie mają praktycznie nic wspólnego z rozłożeniem % poparcia w zachodniej i wschodniej Polsce. Niestety moje wojewodztwo należy do bloku wschodniego i w dodatku jest to jeszcze jedno z tych województw, w których Kaczyński zdobył największe poparcie. Co więcej, mieszkam w mieście, które znalazło się w gronie najbardziej proKaczyńskich miast w Polsce... Aż wstyd teraz mówić komukolwiek skąd jestem...

Swoją drogą przemowy Kaczyńskiego po ogłoszeniu wstępnych wyników pokazały, że jego ostatnia postawa, zachowanie, deklaracje itp były niczym innym jak tylko maską, której już się powoli pozbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że tak dużo osób głosuje na osobę z partii która jest za wprowadzeniem cenzury... Mam wrażenie że ludzie telewizorem głosują głównie, zamiast rozumem.

Teraz, w drugiej turze pomyślcie. Ja jestem przeciw cenzurze i "cudzie" w korycie PO, zagłosuję więc na Kaczyńskiego by zmniejszyć ryzyko wygranej Komorowskiego.

Na Onecie jest fajna mapka pokazująca kto gdzie wygrał. Komorowski to wszystkie najlepiej rozwinięte województwa w Polsce (oprócz Mazowieckiego), a Kaczyński Podlaskie, Podkarpackie, ..., czyli - nie umniejszając nikomu - tereny lekko zacofane. To mówi samo za siebie.

Zalezy jak kto na to patrzy. Wg mnie zacofane są tereny popierające PO.

Wielu ludzi myli postęp i nowoczesność z głupotą niestety.

Widać jak ważna jest obecnie dobrze przygotowana manipulacja psychologiczno marketingowa.

Mam wrażenie że młodzi głosują często na Napieralskiego i Komorowskiego, bo tak jest "trendy" bo taka moda w telewizji.

Tusk i inni bardziej uśmiechnięci i to wam sie podoba? są uśmiechnięci bo mają wg mnie gdzieś to co sie dzieje. Radośnie jak koryto napchane po brzegi. Osoba która nie jest obojętna, widzi co sie z Polską dzieje, próbuje na tym sie skupić, mniej myśli o korycie i nie cieszy tak mordy z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór między strachem a optymizmem.

Teraz jeżeli chodzi o "cenzurę" w internecie - wystarczyło nacisnąć Tuska, uświadomić, że pomysł jest bez sensu i rząd się z tego wycofał.

Teraz wyobraźmy sobie Kaczyńskiego forsującego podobne rozwiązanie - spotkałby się, rozmawiał, dał się przekonać ? ;) To nie ten charakter, to nie jest mediator, to człowiek który idzie w zaparte i nikt mu nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulegaj umiejętności zachowania korzystnego wizerunku

Rząd po cichu wraca do CENZURY INTERNETU

"Kilka tygodni temu premier Donald Tusk zapewniał internautów, że nie będzie cenzurowania internetu, dziś rząd po cichu wraca do tego pomysłu. Wiceminister finansów Jacek Kapica chce regulacji prawnych, które pozwolą podległym mu służbom blokować witryny internetowe."

https://dziennik.pl/polityka/article568617/..._internetu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Kapica chce i pewnie wielu innych debilnych urzędników to jest wiadome - administracja Państwowa to jest inny, odrealniony świat. Więc jakiś tam Kapica może sobie chcieć, ale od jego chcenia do podpisanej ustawy droga daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto upierał sie ku cenzurze? Kaczyński czy Tusk i Komorowski?

Nie zdziw sie gdy wprowadzą cenzurę na pewnych warunkach. Tłumacząc "nie martwcie sie, mamy was na uwadze, zrobimy to tak by wszyscy byli zadowoleni" ;D

Jest wielkie ryzyko, dlatego nie mam zamiaru resztek władzy oddawać w ręce PO, wystarczy że już sie rozsiadli szeroko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusk się nie upierał przy cenzurze, to był pomysł który wypłynął z ministerstwa finansów.

W tym momencie kiedy internauci zaczęli protestować, Tusk po prostu postanowił z nimi porozmawiać i przekonać się dlaczego tak gwałtownie protestują.

Teraz załóżmy, że w tym samym momencie to Jarek jest premierem, z ministerstwa finansów wychodzi taki pomysł aby zakazać tego niemoralnego i haniebnego hazardu w internecie poprzez blokadę stron internetowych.

Internauci się buntują, chcą rozmawiać a co na to Kaczyński ? Moim zdaniem Kaczyński na to: a co ja będę z wykształciuchami rozmawiał ? Przecież to nie mój elektorat/wyborcy - moherom i tak wszystko jedno.

Grubasku, premier nie wymyśla wszystkich ustaw - to jest dyrektor/kontroler/strateg - do niego napływają różne pomysły i on podejmuje ostateczne decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie że nie idąc na wybory dajecie większą szansę na wygraną temu kogo uważacie za większe zło. Lepiej wybrać mniejsze zło niż pozwolić by wybrano za ciebie to większe!

Zamiast gdybać, lepiej spojrzeć na poczynania Tuska i jego kolegi. To oni teraz działają w tej sprawie.

"NIE CHCESZ CENZURY? GŁOSUJ PRZECIW KOMOROWSKIEMU

Wszyscy, którym zależy na tym, by nie wprowadzono cenzury Internetu polegającej na blokowaniu dostępu do „niedozwolonych” stron i usług i by Polska nie zaczęła się pod tym względem upodabniać do Chin, powinni głosować w najbliższych wyborach prezydenckich przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu."

"Mimo iż po debacie z internautami i przedstawicielami organizacji pozarządowych rząd wycofał zapisy o cenzurze Internetu (Rejestrze Stron i Usług Niedozwolonych) z projektu ustawy „o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw”, nie oznacza to wcale, że pomysł ten nie może wrócić i to już w najbliższym czasie. Należy przypomnieć, że premier wprost powiedział podczas tej debaty, że argumenty przeciwników cenzury go nie przekonały. (...)"

"Jarosław Kaczyński — „Pan Jarosław Kaczyński jest zwolennikiem wolnego dostępu do Internetu i możliwości prowadzenia swobodnej dyskusji w nim. Internet jest ważnym instrumentem w dywersyfikacji źródeł, z których obywatele czerpią informacje. Ponadto umożliwia swobodną ekspresję własnych przekonań. Dlatego należy uznać, że próby ograniczania tego źródła informacji i forum dyskusyjnego nie służą utwierdzaniu i wzmacnianiu standardów demokratycznych” (odpowiedź mailem ze sztabu).

Od pozostałych kandydatów (Bronisława Komorowskiego, Waldemara Pawlaka, Marka Jurka, Andrzeja Leppera i Andrzeja Olechowskiego) nie uzyskałem (przez ponad 20 dni) żadnej odpowiedzi."

https://niezalezna.pl/article/show/id/35082

Bronisław Komorowski - debata z blogerami - o cenzurze w Internecie

https://antyweb.pl/komorowski-vs-blogerzy-w...szczalem-video/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo nie lubię i jednego pana i drugiego i stoję przed dylematem:

Oddać wsio PeO, czy zagłosować na Kaczorra i (może) mieć kogoś kto jakoś tam powstrzyma wprowadzanie ustaw jak oszalałych. Kolejne przeciw PO, (bo gdy zagłosuję na Komora to będzie tak jakbym całe PO do władzy dopuścił) to Smoleńsk. Śmiem podejrzewać, że rząd coś nie bardzo ma ochotę rozwiązać w pełni zagadkową śmierć Prezydenta. Jaruś natomiast raczej będzie chciał coś w temacie podziałać...

W każdym razie: tak źle i tak nie dobrze.

Nie wyobrażam sobie nie iść na wybory, jednak jeżeli dalej tak to będzie wyglądało to oddam chyba nieważny głos... ;)

Jestem właścicielem SEMURAI - agencja SEO oraz właścicielem VRnews.pl - wirtualna rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lomat to bardzo ciekawe, bo wśród studentów i ludzi po studiach z Rzeszowa, w którym mieszkam praktycznie nie znam nikogo kto oddał głos na Komorowskiego i te medialne spekulacje, że ci co zagłosowali na Napieralskiego teraz zagłosują na Komorowskiego teraz też są śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mieszkał na Lubelszczyźnie to słowami
to wybieram zacofanie smile.gif

byś się zakrztusił chyba...

To ironia.

Mieszkałem 6 lat w Lublinie, mam też rodzinę na Lubelszczyźnie.

To moody uważa nas za zacofańców. Pozdro ;)

Dla jasności - nie uważam nikogo za zacofańców. Wschodnie województwa zawsze uchodziły za gorzej rozwinięte (to chyba lepsze słowo) gospodarczo od zachodnich, co wiąże się jeszcze z zaborami. Polska też jest zacofana względem zachodu, ale Polaków nie uważam zacofanymi ;)

Wyniki matur pokazują, że za kilkadziesiąt lat może to zachód będzie zacofany względem wschodniej Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności