Skocz do zawartości

59 zł - sprawiedliwa cena za prędkość 512 kb/s?


Tolek22

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym polecił zorientować się, czy w okolicy nie ma jakiejś porządnej sieci postawionej na Wifi...

Jest nawet i kilka, chyba ze 3, ale powiem to co wiem o dwóch.

Jedna - łączę się z nią przez komputer, sieć mojego usługodawcy.

Druga - zabezpieczona. Próbowałem się podłączyć kiedy nie miałem neta..

Internet mobilny to może działa znośnie - w centrum Warszawy

W Ełku korzystałem na komputerze z teoretycznie identycznymi parametrami z internetu Play 2 lub 5 GB (nie pamiętam). Działało dobrze, prędkość ściągania ok. 60-70 kb/s czyli ciutkę szybciej niż na tej mojej radiówce 512.

Popytaj okolicznych mieszkańców/znajomych jak u nich sprawują się poszczególne łącza w godzinach szczytu.

Wydaje mi się, że tak jak u mnie, ale się popytam.

Dodam jeszcze, że w CS'a na tym łączu co mam dobrze mi się gra. Bugi już zależą od serwera. Średni ping jaki mam mieści się w przedziale 50-70. Kiedyś grałem na jakimś ruskim serwerku i miałem ping, uwaga, 9 ms. Trzymał się do końca gry (tzn zmieniał się ale nieznacznie, 9 -> 11 ms etc.)

Co do mojego łącza to muszę płakać tylko przez prędkość ściągania. Kiedy patrzę na szybkość ściągania w szkolnych komputerach.. eh.

Połączenie jest na jakieś 4-5 km od serwera.

U mnie siedziba tych ludzi co mi internet udostępniają (oczywiście płatnie) jest 20 km od mojej wsi, ale nadajnik jest bliziutko, jakieś 100 m na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jestem po wieczorze pracy na zapasowym łączu - Orange HSDPA. ( Centrum miasta, pełny zasięg )

Nie wyobrażam sobie jednak pracy na co dzień przy tak dużych opóźnieniach.

Musiałeś natrafić na jakieś szczególnie słabe warunki.

19537057.png

Oto sytuacja sprzed chwili, choć monitoruje jakość łącza regularnie i praktycznie zawsze sytuacja wygląda podobnie.

Na co dzień sprawdzam przez konsolę, ale dla przedstawienia wyników daję wklejkę.

Taka sytuacja jest we Wrocławiu, ale bywam też w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Bydgoszczy, i w kilku wsiach Wielkopolskich.

Tam gdzie jest zasięg HSDPA, to internet działa bez zarzutu.

Modem to Huawei e169 (tani sprzęt), obecny sygnał -95 dBm, więc też nie najlepszy.

Nie uwierzę, że odczuwasz różnicę w szybkości działania rzędu kilkudziesięciu ms, to jest praktycznie nie do wyczucia przy przeglądaniu stron i wysyłaniu lub odbieraniu plików, ew. odczucia są raczej subiektywne. Przy grach to co innego, ja akurat nie grywam, więc nie mogę się wypowiadać, ale pewnie było by ciężko. Voip działa bez zarzutu, żadnych opóźnień - sprawdzone na Skype.

Prędkość wysyłania w Orange to niemal zawsze 0,25-0,35 Mb/s (nie mam modemu z HSUPA, pewnie było by o wiele lepiej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, gadacie o internecie mobilnym jakby to była alternatywa dla kabla. Tak to se można maila odbierać albo na gg posiedzieć.

Taka sytuacja jest we Wrocławiu

Fajnie, czyli działa tak, że da się przeżyć (ja sobie nie wyobrażam komfortowej pracy przy takim pingu, o grach to można zapomnieć). Więc w wielkich miastach można dodatkowo przeglądać WWW (o youtube przy takich limitach można zapomnieć).

Na typowej wiosce nie będzie to działać. Nie ma siły. W Wrocku masz pewnie z 40 dostawców internetu wireless albo po kablu. Więc jaki jest sens posiadania internetu mobilnego w domu? (ja widzę jedynie taki, że się wprowadzasz na kilka miesięcy do dużego miasta i nie chcesz płacić za instalację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta.pl ( bez cache, testy powtarzane wyniki powtarzalne )

3G Orange (-83dBm):

2010-06-28_194013.png

i ping w trakcie ładowania

Stacjonarny:

2010-06-28_194050.png

Ping 20-35ms

Oczywiście w porównaniu do EDGE czy dialup działanie via 3G jest nieporównywalnie szybkie.

( Stąd wybór 3G na sytuacje awaryjne )

Mając do wyboru internet stacjonarny a 3G wybrał bym ten pierwszy.

Mobilność 3G jest oczywiście atutem.

No i koszta... Przez 5 godzin pracy+news 420 MB poleciało.

slawek22 - zgadzam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawek22 - uwierz mi, że przy normalnym korzystaniu z sieci (oprócz gier, bo nie gram i nie wiem jak to wygląda) to nie ma żadnej odczuwalnej różnicy, mam ADSLa z pingami 30 ms i różnicy nie odczuwam, a sprawdzałem to dziesiątki razy.

Internet mobilny nigdy nie będzie tak dobry jak kablowy i każdemu kto ma alternatywę kabel-radio polecam kabel, choćby z uwagi na limity, ale jeżeli nie ma się alternatywy, to obecnie jest wiele możliwości korzystania z internetu bezprzewodowego na podobnym komforcie jak z kabla. A już jeśli chodzi o WiMax, to tutaj nie ma już limitów, a pingi są zbliżone do tych na ADSLu w trybie Interleaved, i jest bardzo stabilne.

Jeśli mówisz o komfortowej pracy, to podaj przykładowe zastosowanie, na które miałby wpływ taki Ping, bo ja osobiście poza grami nie widzę takich.

Ja osobiście używam internetu mobilnego bardzo często, daje mi on niebywałą swobodę w pracy, często wyjeżdżam na działkę na wsi gdzie akurat na poddaszu mam w miarę dobry zasięg HSDPA i mogę robić wszystko co w mieście, nie wiąże mnie przy tym żadna umowa, zabieram sprzęt zawsze ze sobą. Poza tym często wyjeżdżam do innych miast, nie wszędzie są darmowe sieci Wi-Fi, z internetem mobilnym nie mam ograniczeń - wiem, że zawsze będę miał dostęp.

W obecnej chwili nie korzystam z internetu mobilnego, bo w domu mam ADSL, ale chciałem pokazać jak to działa na co dzień więc na chwilę się połączyłem. Wbrew powszechnym opiniom nie mam dostępu do kablówki, sieci WiFi mam 3, z czego 2 mają beznadziejną renomę, a trzecia jest droższa od ADSLa z opłatą za łącze, sieci są oczywiście zabezpieczone.

W trzech wsiach, w których przebywam co pewien czas, mam w miarę dobry zasięg 3G, nawet w miejscu oddalonym o 9 KM od Node-b mam Pingi takie jak tu wyżej, prędkości nie spadają poniżej 1Mb/s.

W PlayOnline czasami bywało gorzej, w dzień spadały do 300 Kb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do techników i zapytaj się czy w pobliżu istnieją inne przekaźniki i czy jest możliwość przełączenia.

Tylko do techników bo na ogólnym to oni nic nie będą wiedzieć.

Jeżeli się nie zakręcisz to z dużą dozą prawdopodobieństwa dostaniesz 2-4 Mbit.

***

8 Mbit - 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności