Skocz do zawartości

Neostrada vs Netia


wojtekk

Rekomendowane odpowiedzi

Infrastruktura TP, kable TP, centrale TP a umowa z innym dostawcą? Nigdy bym sie w taki uklad nie pakował.

Bo jak wyniknie jakiś problem techniczny czy problem w papierach to obie nielubiące sie firmy beda odbijać piłeczkę (czyt. klienta) między sobą.

No i usługa Netii przy takim ukladzie to wiadomo że musi być gorszej jakości.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Polecam z czystym sercem neostradę. Internet mam od 4-5 lat, na początku 256/512, teraz 1mbit. Przez te 4 czy tam 5 lat tylko raz w jedną sobotę miałem awarię przez 3h i nie mogłem się z siecią połączyć. A tak wszystko śmiga super.

Pomijam kwestię ceny itd, ale ja do neo zastrzeżeń nie mam.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może alternatywą będzie internet stacjonarny z Orange?

ceny może nie są powalające ale jeśli masz telefon komórkowy w Orange to co miesiąc dostajesz 20 lub 30 zł do wydania na rozmowy z Orange

jeśli sam osobiście nie masz to można wskazać dowolną osobę w Orange.

co prawda nie wiem jak wygląda przechodzenie z TPSA do Orange ale chyba nie powinno być kłopotów bo ta kasa i tak idzie do jednego wora

"Ale kochany! Nie ma żadne "tylko"! Nic! Żadnej roboty nie wezmę, nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"
1% dla Antka

Ania M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może alternatywą będzie internet stacjonarny z Orange?

ceny może nie są powalające ale jeśli masz telefon komórkowy w Orange to co miesiąc dostajesz 20 lub 30 zł do wydania na rozmowy z Orange

jeśli sam osobiście nie masz to można wskazać dowolną osobę w Orange.

co prawda nie wiem jak wygląda przechodzenie z TPSA do Orange ale chyba nie powinno być kłopotów bo ta kasa i tak idzie do jednego wora

ale ograniczenia transferowe, nikt w domu na stacjonarnym nie lubi być ograniczanym ;)

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoozool chyba upal ci doskwiera :) to jest normalny net na kablach tepsy tzw BSA minusem jest to ze maja tylko 6Mb plusem jest ze TP dla Orange nie robi problemow wiec awarie i podlaczenie bedzie szybko a orange i tak wchlonie tp i zaraz nie bedzie neostrady tylko sam orange :)

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neostrada dużo lepsza od Netii. Mój kolega miał Netię i zmienił na Neo. W dodatku pingi w Neo są duuużo mniejsze.

A mój miał neo i zmienił na multimedia. Po za tym to o jakim pingu mówisz ? bo jeśli nie wynosi on grubo powyżej 100ms to nie masz się czym przejmować, ważniejsze jest to czy nie ma strat w tych pingach.

Ping to jest czas w jakim pakiet dociera od ciebie do serwera i naprawdę większej różnicy nie ma dla użytkownika domowego czy wynosi on 13ms czy 30ms

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 3 rok netie na łączach tp, przedtem 1 mb, teraz 6 mb, działa super, raz miałem awarie, usuneli w ciagu 24 godzin (urwał się kabel na słupie) no i cena lepsza i tego trupa tp nie wspieram :D, generalnie polecam.

SFM Filtry - wysokiej jakości filtry powietrza do systemów wentylacji i klimatyzacji.

W naszym sklepie internetowym filtry powietrza do wentylacji kupisz szybko, tanio i bezpiecznie.

centrale telefoniczne Siemens, Panasonic, Slican

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w netii denerwuje brak alternatywnych pakietów internetowych.

https://www.netia.pl/oferta_dla_domu,info,152.html

Powinni mieć większy wachlarz cenowy, począwszy od 1 Mbit/s a nie od 4 Mbit/s.

Prze ostatnie 3 lata miałem kilka awarii łącza, ale wina leżała po stronie tepsy.

Rozglądam się za ofertami min 1 Mbit/s poniżej 49 zyla na łączach tpsa.

Zna ktoś??

Witryna Biznesu - najlepsza promocja biznesu w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku zostałem "zmuszony" do korzystania z usług TP. Gdy dzwoniłem do Netii żeby sprawdzić jaki net mi zaoferują mówili że nie będzie problemów z 6mb/s mimo że TP na tej samej linii oferowało zaledwie 512kb/s. Dzwoniłem do BOA chyba 6 razy żeby się upewnić że to możliwe.

W końcu podpisałem umowę z Netia na 6mb/s, po około 14 dniach dostałem informacje że linia jest gotowa i żebym zaktywizował linię i korzystał do woli.

Podpiąłem router który wcześniej chodził na TP i lipa. Nie mógł się zsynchronizować z linia. Po kilku tel. do BOA w końcu przysłali technika który sprawdził faktyczne możliwości linii i okazało się że nie ma szans na nic więcej niż 512kbs.

Zadzwoniłem do nich żeby rozwiązać umowę i powiedziano mi żebym czekał na kontakt z ich strony bo muszą dostać raport od technika. Po miesiącu dostałem fakturę od nich... No i znowu telefon do BOA żeby miło i kulturalnie :D wyjaśnić sytuację. Po kilku dniach dostałem w końcu pismo o rozwiązaniu umowy z powodu braku technicznych możliwości świadczenia usług.

Moja rada dla przyszłych klientów Netii - jeśli macie brać internet z Netii na łączach TP najpierw sprawdźcie w TP jakie są możliwości techniczne linii, lub wymuście na Netii wizytę technika który to sprawdzi. Oszczędzi wam to czasu i nerwów.

Zapraszam na wakacje życia

Przezorny zawsze ubezpieczony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności