Skocz do zawartości

Świadczenie usług katalogowania, a rozliczenie się


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No może oczywiście wrzucić umowę o dzieło do KPiR ale ktoś tutaj napisał że osoba bez DG po podpisaniu umowy o dzieło może swojemu zleceniodawcy wystawić rachunek (który tenże zleceniodawca wrzuci sobie w księgowość) i o ile to prawda to jest to dla mnie nowość :D

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe AIP tak działa... na umowie o dzieło

Podpisujesz umowę i w momencie kiedy dzieło umowy jest wykonane zleceniobiorca wystawia rachunek firmie i wskazuje na jakie konto ma być kasa przelana..

Firma sobie księguje taki rachunek jako koszt , w następnym miesiącu od wykonania dzieła przesyła dochodowy skarbówce,a na nowy rok przesyła PIT zleceniobiorcy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mniej więcej ma wyglądać taka umowa? <b>Zwykła kartka papieru, </b> a na niej zapisane podstawowe punkty (na czym polega; że nie biorę odpowiedzialności za ew. spadki; sposób płatności; termin wykonania) wraz z orientacyjnym kosztem wykonania usługi, a na dole własnoręczne podpisy obu stron?

Czy z US mogę rozliczać się pod koniec roku podatkowego?

A co potrafią Twoje niezwykłe kartki?

Snake Plisken? Myślałem, że nie żyjesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klientów na umowy o dzieło i jest lajcik. Wrzucają to sobie w koszta z tego co wiem. Po wykonaniu usługi wystawiasz rachunek i wszystko.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie dotyczące sytuacji klienta, który prowadzi dg:

Ja - nie vatowiec - wystawiam rachunek na 100zł

Jakaś firma - vatowiec - wystawia FV na 122zł

Która oferta jest korzystniejsza przy założeniu, że efekt i jakość usługi jest identyczna? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności