Skocz do zawartości

Prawa autorskie z kanału rss - wezwanie do zapłaty


czaysoon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Facet musi wykazać, że rzeczywiście poniósł straty. Jeśli tego nie zrobi, sąd nie przyzna odszkodowania 9 stówek. Mnie jakiś rok temu oskarżono o kradzież. Chodziłem po komisariatach i się tłumaczyłem, wyszedłem z tego cało. Po wszystkim chciałem ubiegać się o odszkodowanie, bo nikt nie będzie ze mnie robił złodzieja. U prawnika dowiedziałem się, że nie jestem osobą publiczną, że nie poniosłem tak naprawdę szkód, które umożliwiałyby ubieganie się o odszkodowanie.

I tyle w tej sprawie mogę napisać nie znając szczegółów. Sprawa śmierdzi tym bardziej, że treść nie została pobrana z jego strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem softnet, ze jak masz jakis fajny portal to ja sobie moge wziac z niego artykuly. Skoro go zamiesciles w internecie to korzystam tylko z tej funkcjonalnosci, ze sobie go przegladam przez moja strone na ktora najpierw sciagam te artykuly - co to za roznica, ze beda sie wyswietlac na mojej stronie. Tak mi jest latwiej bo pamietam adres. A jak Ci nie pasuje to zabezpiecz strone haslem dla wybranych :)

Jezeli tresci z mojego portalu sa udostepnione przez kanal RSS, to tak - mozesz je umiescic u siebie na stronie, ale TYLKO te tresci, ktore sa przeze mnie rozpowszechniane przez kanal RSS i TYLKO w takim zakresie w jakim zostaly one udosteponione. Na przyklad: Jezeli zawieraja one max 15 slow, to nie wolno Ci pobrac i dopisac szesnastego.

A czemu przez kanal RSS? Zamiesciles witryne w sieci to ja korzystam z tej funkcjonalnosci. Mam odowiedni skrypt i on przerzuci cala strone na moja strone. Dzieki temu bede mial wszystkei stronki u siebie. Wykorzystuje sobie to jako taka przegladarke. Ty korzystasz z firefoxa/ie/opery itp. a ja sobie stronki tak ogladam bo mi wygodniej. A jak Ci nie pasuje to to zabezpiecz haslem strone.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał RSS można wykorzystać w zgodzie z prawem pod warunkiem, że publikowane treści mają charakter okresowy. Jeśli są one zapisywane w postaci adresu HTML to prawdopodobnie nie mają tego charakteru i jest to przestępstwo. Jeślibyś publikował prace w tzw. czytniku RSS, gdzie wyświetlane są przykładowo ostatnie 4 wiadomości, to nie mieliby podstaw, by cię sądzić.

Do prawnika nawet nie idź, on tylko powiększy koszta, które będziesz musiał zapłacić :) Jednym słowem masz poważny problem kolego. Trzeba było zastanowić się dwa razy zanim spiraciłeś czyjąś pracę. Teraz się już raczej nie wymigasz, bo jeśli otrzymałeś pismo, to mają Twoje dane. Tak kończą pseudopozycjonerzy. :D

Facet musi wykazać, że rzeczywiście poniósł straty. Jeśli tego nie zrobi, sąd nie przyzna odszkodowania 9 stówek. Mnie jakiś rok temu oskarżono o kradzież. Chodziłem po komisariatach i się tłumaczyłem, wyszedłem z tego cało. Po wszystkim chciałem ubiegać się o odszkodowanie, bo nikt nie będzie ze mnie robił złodzieja. U prawnika dowiedziałem się, że nie jestem osobą publiczną, że nie poniosłem tak naprawdę szkód, które umożliwiałyby ubieganie się o odszkodowanie.

I tyle w tej sprawie mogę napisać nie znając szczegółów. Sprawa śmierdzi tym bardziej, że treść nie została pobrana z jego strony.

Kradzież a piractwo to dwie różne sprawy. Nie można ukraść tekstu z czytnika RSS. Można natomiast go spiracić. 

Straty można oszacować na zasadzie licencji niewyłącznej, czyli przykładowo 3zł/1000 znaków. 

Policja w tym kraju to nieroby i tak mi się zdaje, że gdyby Cię pozwali do sądu, to jednak byś zabulił. 

A czemu przez kanal RSS? Zamiesciles witryne w sieci to ja korzystam z tej funkcjonalnosci. Mam odowiedni skrypt i on przerzuci cala strone na moja strone. Dzieki temu bede mial wszystkei stronki u siebie. Wykorzystuje sobie to jako taka przegladarke. Ty korzystasz z firefoxa/ie/opery itp. a ja sobie stronki tak ogladam bo mi wygodniej. A jak Ci nie pasuje to to zabezpiecz haslem strone.

Idąc Twoim tokiem rozumowania: Widzę niezabezpieczony rower na otwartym podwórku, wchodzę, biorę rower i on już jest mój. :) A jak Ci nie pasuje, to zabezpiecz go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie mam zaplacić? Taką kartkę każdy może sobie napisać, w kilkanaście minut znajdę podobną sytuację w sieci. Mam zapłacić jako firma czy jako osoba prywatna? Taki wydatek chyba też trzeba zaksięgować? Ten Pan nawet na własnej chyba firmowej stronie nie ma podanych żadnych danych, poza formularzem kontaktowym. Całego feralnego tekstu jest około 6000 znaków, sensownego tekstu połowa, reszta to poprzestawiane zdania. Czy 6000 znaków kosztuje 3900zł? może 39 zł? Jakie mogą być koszty przegranej sprawy, jeśli trafi do sądu?

a i sam Pan się nie popisał, na własnej domenie ma zdjęcie z saszetką pewnej herbaty, znak towarowy dokładnie widać, więc chyba coś nie tak, dla mnie to jest żerowanie na naiwności ludzi, a nóz widelec się uda i ktoś zapłaci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKORZYSTALES W DOSTEPNEJ W SERWISIE FUNKCJI. I w zwiazku z tym nie ma w tym zadnego naruszenia prawa.

Bzdura. Kanały RSS nie służą do publikowania treści na innych stronach i nie udostępniają do tego funkcji . Przeznaczeniem kanału RSS jest pobranie go do czytnika RSS odbiorcy końcowego.

Jezeli wlasciciel serwisu nie chce aby tresci z jego witryny byly rozpowszechniane poza jego serwis to w jego w wlasnym interesie lezy wylaczenie kanalow RSS.

(...)

Uruchamiajac w serwisie kanal RSS wyrazasz domniemana zgode na skopiowanie tresci w takim zakresie na jaki pozwala kanal RSS i ani przecinka wiecej.

Totalne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL "prawo internetowe", "xann wyrocznia", "zamykanie wykopu" i konieczna "niezgoda na kopiowanie".

Nie ma czegoś takiego jak "prawo internetowe". Prawo jest zawsze takie samo. Żadnej niezgody wyrażać nie trzeba - prawo autorskie chroni wszystkich twórców bez dodatkowych warunków. Zapraszam po prostu do przeczytania ustawy. Samo "wszystkie prawa zastrzeżone" to tylko straszak. I tak jest niepotrzebne.

Najgłupszy jest w tym wszystkim chyba "internetowy czytnik newsów Xanna" :) [sorry zwykle pisze mądrzejsze posty] :) Pewnie te wszystkie warezownie z filmami to po prostu (analogicznie) "internetowe odtwarzacze video" :)

Wykopu nikt nie zamknie bo:

1. administrator nie ma ustawowego obowiązku cenzury

2. opisy to albo cytaty (cytować można), albo po prostu zwykły tekst pisany przez użytkowników

3. użytkownicy ponoszą odpowiedzialność do chwili kiedy admin nie zostanie poinformowany o naruszeniu.

Jak sędzia zobaczy, że skopiowano RSS to nie ważne, czy będzie to 60 letni dziadek czy 30 letni internauta. Jak zobaczy, że ktoś zerżnął zajawki do wszystkich artykułów z kilku stron to sprawa jest przegrana (co innego, gdyby np. skopiował 1 zajawkę). Tu ani nie można zwalić na użytkownika, ani się powołać na cytat (skoro admin sam wstawił tą stronę w spam i do tego zerżnął wszystko jak leci).

Bzdura. Kanały RSS nie służą do publikowania treści na innych stronach i nie udostępniają do tego funkcji

Pomijając, że to nie istotne do czego coś służy (albo wam się wydaje, że służy).

To co jest wyłączone z ochrony podaje stosowna ustawa. Na prawdę to nie jest trudne to znaleźć i przeczytać, zwłaszcza, że dokument ma parę kartek i nie ma tam nawet wzmianki o RSS-ach czy jakichś "internetowych czytnikach" :)

Tak samo ze sprawą Map1 gdzie dzieciaki za paru cm wycinek jakiejś durnej mapy musiały płacić po kilka K PLN. Wiadomo, że to prawo jest idiotyczne. Ale jest jakie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje że dzięki tego typu watkom wzrośnie poszanowanie cudzej pracy wśród niektórych specjalistów pożal się boże

Choć znając życie to mało prawdopodobne bo niektórzy potrafią sobie kradzież tak sprytnie wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba się dzielić i wymieniać a nie tylko patrzeć jak zagarnąć do siebie,

@piracenie filmów i mózyki w internecie ?! gdyby zrobili europejski "iTunes Store" z filmami i muzyką w odpowiedniej cenie z gwarancją wysokiego transferu, dobrej jakości, z pewnością zmniejszyłoby się piractwo, zjawisko którego nie można zatrzymać ale można na tym zarobić, ale jak widać niektórzy lubią utrudniać sobie życie i wolą walczyć do upadłego

LOL "darmowe rss", forumowe "sądy internetowe", "sprawiedliwość w internecie", i najważniejsze "płacić czy nie?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgłupszy jest w tym wszystkim chyba "internetowy czytnik newsów Xanna" :) [sorry zwykle pisze mądrzejsze posty] :) Pewnie te wszystkie warezownie z filmami to po prostu (analogicznie) "internetowe odtwarzacze video" :)

Widzisz internetowy czytnik newsów Xanna który jest do pobrania w e-weblinku ma się bardzo dobrze mijają lata a jakoś nikt nie pobiegł do sądu o kradzież RSS, w tym wątku są same spekulacje nic więcej.

Piszecie teorie wyssane z palca, poczekajcie na decyzje sądów w tej sprawie a nie spekulujcie co by było gdyby babka miała wąsy

Faktycznie kolega wcześniej podał linka jak prawidłowo używać czytnika on-line https://www.seoparty.net/news/artykuly/inte...ik_rss_mam_i_ja mam takich czytników online zainstalowanych ponad 1000 i jak na razie nikt się nie znalazł kto by podał Xanna do sądu

Uczciwie jest poczekać na sprawę sądowa (jeżeli kiedykolwiek takowa będzie) a nie wymyślać i zmyślać tezy od tez co by było gdyby

Jeżeli ktoś chciałby Xann'a podać za RSS to wiecie gdzie nie znaleść - nie jestem anonimowy

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Copyright i "własność intelektualna" to po prostu idiotyzm.

Tak mowi pewno osoba, ktora w zyciu nie stworzyla, zadnej aplikacji / skryptu / publikacji. Wszystko jest fajnie dopoki Ciebie nie dotknie ososbiscie. Ciekawe czy by Ci bylo milo jakbys pracowal kilka miesiecu zrobil jakis super soft do pozycjonowania, ja bym go od Ciebie kupil i pozniej umiescil na PiO zeby kazdy mogl sobie sciagnac za free i Ci nie placic.

kodeks-logo-baner-pio.jpg

Blog z informacjami o prawnych aspektach związanych z funkcjonowaniem internetu, w tym problematyka dotycząca SEM i SEO. organisciak.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie jest poczekać na sprawę sądowa (jeżeli kiedykolwiek takowa będzie) a nie wymyślać i zmyślać tezy od tez co by było gdyby

Sorry ale nie trzeba być laureatem nagrody nobla, żeby przeczytać i zrozumieć prosty tekst prostej ustawy. Raz się pojawi jakieś Map1 i wszyscy będziecie za przeproszeniem w d**e. I nie pomogą żadne życzeniowe posty na tym czy innym forum. Z drugiej strony synonimy to chyba nie taka trudna sprawa. Nawet możecie sobie ściągnąć parę darmowych słowników z netu, wiem że serwer za 2 złote rocznie pewnie będzie miał problem uciągnąć, ale chyba lepiej dać te 5 dych i mieć spokój?

https://news.cnet.com/2100-1025_3-6095656.html

https://www.webpronews.com/topnews/2007/04/...le-news-lawsuit

Cytat z twoich dokumentów:

RSS można przeglądać w:

czytnikach online (pogrubione)

Przykładem takiego internetowego czytnika online jest news.google.pl

Jak doskonale wiadomo google miało o ten "czytnik online" (jak to ładnie nazywasz) kilka procesów. Moim zdaniem to takie naiwne myślenie. Xann sobie nazywa zrzynarkę RSSów czytnikiem online, potem publikuje dokument gdzie pisze "mozna kopiować RSS-y do mojej zrzynarki" (pogrubioną czcionką :)) i już jest ALL LEGAL :) Wow sam bym na to nie wpadł ;) Xann napisał ustawę respektowaną przez sądy :)

W Polsce mamy prawo stanowione a nie precedensowe. Jeden sąd może uznać kopiowanie RSS za łamanie prawa, dla drugiego treści będzie za mało i uzna za cytowanie. "Zastosowanie RSS-ów" nie ma tu żadnego znaczenia. Skoro ludziom twierdzącym, że nie można piszesz "poczekajmy na precedens"... to skąd wiesz, że można. To nielogiczne.

Skoro jakiś "internetowy czytnik" (:)) jest takim świetnym zabezpieczeniem przed roszczeniami właścicieli praw autorskich to nic tylko pisać "czytniki" filmów i muzyki. Xann zarobisz fortunę, każdy warez będzie tego używał :)

Niby wszystko jest OK, ale pewnie gdyby ktoś sobie skopiował Xannstat i wystawił to na pajretbaju to był by wielki płacz i gadanie o złych złodziejach :)

Tak mowi pewno osoba, ktora w zyciu nie stworzyla, zadnej aplikacji / skryptu / publikacji. Wszystko jest fajnie dopoki Ciebie nie dotknie ososbiscie. Ciekawe czy by Ci bylo milo jakbys pracowal kilka miesiecu zrobil jakis super soft do pozycjonowania, ja bym go od Ciebie kupil i pozniej umiescil na PiO zeby kazdy mogl sobie sciagnac za free i Ci nie placic.

Jasne, zgodnie z prawem autorskim każdą idiotyczną funkcję musiałbym pisać od nowa dla każdego klienta. A jedynym jego skutkiem jest to, że nic co napisałem praktycznie nie należy do mnie.

Drugi cytat:

>>A czemu przez kanal RSS? Zamiesciles witryne w sieci to ja korzystam z tej funkcjonalnosci.

>>A jak Ci nie pasuje to to zabezpiecz haslem strone.

Po prostu PIĘKNE. Kali rżnąć - dobrze, kalemu skopiować - [ osoba domniemana o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia ]. Wypadałoby tylko napisać "jak ci nie pasuje to nie sprzedawaj skryptu". Logika i widzenie jedynie czubka swojego nosa w niektórych postach po prostu poraża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności