Skocz do zawartości

Jakie papierki należy posiadać ?


kibic

Rekomendowane odpowiedzi

Był temat o tym jakiego języka programowania warto się uczyć a ja zapytam jakie certyfikaty/dokumenty mogą przydać się znalezieniu pracy w przyszłości. Jeszcze się uczę ale trzeba myśleć o przyszłość. Wiem, że można zdobyć jakieś certyfikaty Google i inne...

Chciałbym się dowiedzieć jaki certyfikat... może się przydać gdy np. udamy się na rozmowę kwalifikacyjną i za co można takie dokumenty zdobyć, gdzie i czy trudno o taki papierek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o pracy w branży IT !!!

Obecnie uczęszczam do technikum - informatyka, profil zarządzanie systemami bazodanowymi (dużo Accessa i SQL). Co dokładnie chcę robić jeszcze nie wiem (strony, pozycjonowanie, programowanie, grafika...) bo jeszcze pozostało 2 lata w technikum a potem jakieś studia. Myślę, że w tym momencie warto się zastanowić co może mi się w przyszłości przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wiesz co chcesz trobić, to nie trac czasu na certyfikaty. Zamiast tego rób te strony, pozycjonuj je, programuj i twórz grafikę. Umiejętności jakie posiądziesz, doświadczenie i portfolio, ktore zdobędziesz podczas tego nie dadzą Ci rzadne certyfikaty.

A jak już sie kiedys dowiesz się, w którym kierunku uderzyć, to zamiast certyfikatu rzuconego na biurko potencjalnego szefa, rzucisz swoim doswiadczeniem.

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro IT to na razie ucz się twardego programowania, zarzadzania urzadzeniami etc...

Przy okazji trochę miękkich rzeczy np: asertywnośc, psychologia zarzadzania etc ...

Jak to połaczysz to moze byc z ciebei manager !!!

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak napisal kolega wyzej

Zamiast tego rób te strony, pozycjonuj je, programuj i twórz grafikę. Umiejętności jakie posiądziesz, doświadczenie i portfolio, ktore zdobędziesz podczas tego nie dadzą Ci rzadne certyfikaty.

A po za tym zmien myslenie, zamiast nastawiac sie na szukanie pracy pomysl bardziej w kierunku wlasnej dzialalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jeszcze nie wiesz co chcesz robić to odpuść sobie papierki tak jak zostało to napisane

nie wiem czemu wpajają nam od małego, że każdy papierek się przyda-guzik prawda! szkoda kasy na rzeczy, które do niczego się nie przydadzą...

dopilar.pl

https://dopilar.pl/meskie-sprawy/titan-gel/

Portal o zdrowiu, odżywianiu i diecie - NaturaLab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam się ze u mnie w firmie żaden pracownik nie posiadał przy zatrudnieniu żadnego certyfikatu ani nic. Ja osobiście uważam ze pracuje człowiek a nie papier. Ja zakładając firmę też nie posiadałem żadnego certyfikatu ani dyplomu a już co nie co potrafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty mogą się przydać, na przykład przy ubieganiu się o dotację w trakcie zakładania oraz prowadzenia działalności.

Mogą się również przydać w trakcie pozyskiwania nowych klientów.

Im więcej papierów potwierdzających Twoje kompetencje, tym lepiej, chociażby ze względu na potencjalnych klientów, którzy nie mają zielonego pojęcia o branży oraz usługach, które będziesz próbował sprzedać.

Fakt, najważniejsza jest wiedza praktyczna oraz umiejętności, aczkolwiek kilka dodatkowych papierów nigdy nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozmowach kwalifikacyjnych najbardziej przydaje się doświadczenie i to zarówno z tematu jaki dotyczy praca jak i obycia z sytuacją "Ty kontra potencjalny przyszły pracownik" ;)

A co do samej pracy w IT to najlepiej robić/rozwijać sie w tym kierunku który sie lubi, kręci cię itp.

aby praca była przyjemnością a nie pańszczyzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi papierkami zależy gdzie ;p np. na elektronika/elektryka trzeba miec papierki do robienia instalacji bo tego wymaga prawo ;p

Na elektronika nie trzeba :)

A elektryk musi mieć uprawnienia energetyczne :)

Michał Kryński
Zapraszam na moje forum akwarystyczne  ;-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności