Skocz do zawartości

Chcę legalnie wysyłać faktury e-mailem


cicik

Rekomendowane odpowiedzi

Totalny offtop.

Ostatnio moja irytacja państwem w którym żyję przekroczyła poziom, który wyzwala reakcje obronne.

Szczegóły opisałem tu:

https://www.malawielkafirma.pl/codziennosc/...ktury-e-mailem/

i tu:

https://antyweb.pl/fakturowe-szalenstwo-i-p...t-na-facebooku/

Całą sprawą mam zamiar zainteresować kogo tylko się da ponieważ nie chcę żyć w takim kraju gdzie hasło "Przyjazne państwo" jest etykietką, którą się macha w czasie wyborów i nic z tego nie wynika.

Każdy kto popiera akcję może się zapisać do tej grupy:

https://facebook.com/group.php?gid=100815369972070

I dać nam kopa na Wykopie:

https://www.wykop.pl/link/404665/chce-legal...ktury-e-mailem/

Mam nadzieję, że uda mi się zgromadzić odpowiednią liczbę osób aby wymusić na Ministerstwie/Sejmie podjęcie odpowiednich działań mających na celu definitywne rozwiązanie problemu na korzyść podatników.

Proszę przekażcie cynk znajomym.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

przeciez MF wypowiedziało się w tej kwestii: rozumieja wyrok ale nei zamierzają respektować.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalnie = przez pocztę, kuriera, samemu wozić w kopercie albo przez mail z podpisem elektronicznym !!! tyle w temacie

I w XXI wieku przyszedł czas żeby to zmienić. Tym bardziej, że Naczelny Sąd Administracyjny ma zupełnie inne zdanie w tej kwestii niż Ministerstwo Finansów.

Najwyższej jakości strony internetowe można zamówić w firmie Invini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczycie jak będziecie mieli zwrot vatu kiedyś !!! od razu radzę jeszcze zaginać te faktury aby wyglądały jak wysłane w kopercie :)

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy faktura wysłana w kopercie musi być zagięta?

Nie musi, ale takiej faktury raczej nie da się podważyć, że została przez mail wysłana

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczycie jak będziecie mieli zwrot vatu kiedyś :)

Zwrot podatku VAT to pikuś bo ustawa o podatku VAT zezwala na otrzymywanie faktur bez podpisu. Pozostaje kwestia udowodnienia czy faktura została wysłana pocztą tradycyjną czy elektroniczną.

Rozliczanie podatku dochodowego na podstawie faktur bez podpisu to jest mina. W/g moich informacji nigdzie w ustawie o podatku dochodowym nie ma zapisu zezwalającego na otrzymywanie faktur bez podpisu.

Wystarczy zakwestionowanie takich faktur przez urzędnika skarbowego i żaden sąd nas przed tym nie obroni.

Tym bardziej, że Naczelny Sąd Administracyjny ma zupełnie inne zdanie w tej kwestii niż Ministerstwo Finansów.

Ile razy można pisać, że w Polsce nie ma prawa precedensowego. Wyrok NSA dotyczy tylko i wyłącznie rozpatrywanej sprawy. Aby inne sądy musiały się stosować do takiego wyroku musi zapaść uchwała NSA w składzie jeżeli się nie mylę 5 lub 7 sędziów. Dlatego Ministerstwo finansów może mieć inne zdanie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności