Skocz do zawartości

flash 8


an2

Rekomendowane odpowiedzi

a o sensowne statystyki jest trudno :piwo:

stare ale ciekawe:

https://www.flashroom.com/forum/viewtopic.php?t=7034

stare jak świat:

https://ranking.pl/rap.php?stat=flash

stare ale młodsze od świata:

https://ranking.pl/rap.php?stat=flash2003

może ktoś ma bardziej aktualne...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym skokiem w dół też nie nalezy przesadzać - w tej chwili optymalnie jest chyba zrobić w szóstce która ma znacznie lepszę kompresję w porówaniu do piątki (o ile się nie mylę). Więć minimum stawiałbym na 6-tkę. Również powoli kończy siępropagacja flasha 7-demki.

Generalnie trzeba zobaczyć kiedy dużo tracimy na efektach czy jakości. Wydaje mi sie, że 96% tego co chemy uzyskac zmieści sie w szóstce. Ale na siłe nie wbraniałbym się przed użyciem siódemki. Na ósemkę jest trochę za wcześnie.

Ale ja ogólnie nie lubię serwisów we flashu i to nie z powodu samego flasha a przebajerowania przez autorów i nieumiejętnego posługiwania się tekstem co wyklucza np.: używanie ctrl+c ctrl+v. Po za tym Flash - niby wektory a te grafki nasi spece robią takie cieżkie że moje sto parę kilobitów się grzeje jak jasna cholera :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak no tak.

Ale rozumiem osoby, którym fajerwerki się nie podobają.

A swoja drogą - gdzieś kiedyś w jakimś kursie - chyba XHTML przeczytałem jak ktoś opisuje problem z niezgodnąścią kodu Flashowego w walidatorem.

Pisał, że nie ma się co martwić - bo zastąpi go niedługo inny format - nawet nie pamiętam jaki ;-) A czytałem ten tekst ze 2 lata tem ? Rok ?

Tyle pobożne życzenia - a tyle rzeczywistość.

A co do mnie - klient chce wodotryski - to ma. Nie wciskam nigdy flasha na siłę, ale nie machnę ręką - jak chce dać pieniądze mi a nie komuś innemu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod FF flashbloka i za każdym razem musze odpalić flasha na własną prośbę. W innym wypadku dostałbym zajoba korzystając z dowolnego portalu - reklamy zjeżdżają, ruszają się, nie dają kliknąć w linki... są wszędzie. Z tego powodu uważam, że coraz więcej osób będzie blokować flasha, a na moich witrynach już zupełnie z niego nie korzystam. Odpowiednie zastosowanie Xhtml + CSS może dać bardzo ciekawe efekty, które z powodzeniem mogą zastąpić sporo obecnych zastosowań flasha.

Wracając do tematu - myślę, że w wersję nr 7 można już wejść, jednak nr 8 jeszcze trzeba zostawić na później.

Dała matka rozum? To kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności