Skocz do zawartości

pomysł na biznes - proszę o opinię


Internetowy skryba

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości wystawiłam ofertę GOTOWYCH art z 3 dziedzin *turystyka, kredyty, hazard

wystawiłem ofertę o napisanie artów, i co 2 osoby się zgłosiły, a daje po 2-3zł przy ilościach hurtowych i długiej współpracy, czemu sie nie zgodziłaś(bo domyślam się, że sama napisałaś)

Jak Fikas trafnie napisał, 3 dni i już zna nas na wylot ;)

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
1. przelicz sobie jakie miałbyś ceny

2. przelicz ile jesteś w stanie tego wykonać miesięcznie

3. przelicz ile by Ci wyszło miesięcznie

4. weź pod uwagę, czy tyle zleceń osiągniesz w takiej cenie

5. weź pod uwagę, konkurencję i to jak mocno zaniżają ceny

Jak dla mnie, pisanie artykułów w tych czasach jest tylko kwestią dodatkową (*zbyt dużo murzynó na rynku).

1. Jestem kobietą, to po peirwsze :-)

2. Raczej już nie ja, myślałam o STAŁEJ grupie podwykonawców, a nie jak najtańszych "murzynach" jak to określiłaś, szukanych za każdym razem z opcją "wygrywa najtańszy" - właśnie za te średnie, przyzwoite stawki + moja marża za ogranięcie tego do kupy, sprawdzenie, zdobycie klientów, serwer, aktualizacje strony etc.

3. tak, tylko na razie nie mam danych - możliwości są w sumie nieograniczone - co za problem docelowo zatrudnić project managerów

4. no po to jest m.in ten wątek

5. konkurencji akurat w moim segmencie chyba nie ma za wiele - widziałam precle po 1 zł a nawet po 1,5 zl i wiem, że to nie jest dobre pisanie.

Dzięki i pozdrawiam

W tym względzie chyba podaż przewyższa popyt, także na żadne rewelacje to bym nie liczył...

Jest takie ryzyko, dlatego zastanawiam się ,czy w ogóle jest sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "zoozool" jakie stawki proponujesz w takim razie?

1000 znaków - 2,00 PLN ?

1500 znaków - 3,00 PLN ?

Tak jak wspomniałam, znajdą się też tacy - którzy potrafią doceniać pracę.

P.S. - forum PIO obserwuje od 3 lat

Wracając do odpowiedzi "Pani" - popisz po firmach czy redakcjach oraz ZPN, tam na pewno znajdziesz coś dla siebie (ewentualnie Pan "zoozool" ze oferta)

Kit na ludność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "zoozool" jakie stawki proponujesz w takim razie?

1000 znaków - 2,00 PLN ?

1500 znaków - 3,00 PLN ?

Tak jak wspomniałam, znajdą się też tacy - którzy potrafią doceniać pracę.

P.S. - forum PIO obserwuje od 3 lat

obserwuj dalej bo źle ci idzie.

Artykuły sa w cenach od 1,50 do 5 zł

Za w miare rozbudowany i unikatowy, sensowny płace do 10 zł

Za prace copywritera, ktory pozna temat i przygotruje porzadny artykul na stronę płacę od 20 do 100 zl od sztuki.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie "zoozool" jakie stawki proponujesz w takim razie?

1000 znaków - 2,00 PLN ?

1500 znaków - 3,00 PLN ?

Tak jak wspomniałam, znajdą się też tacy - którzy potrafią doceniać pracę.

P.S. - forum PIO obserwuje od 3 lat

jeśli artykuły i wpisy do precli będą dobre, i dostanę próbkę, (faktura vat mnie interesuje) to dostaniesz zlecenie na 100 i pewność zleceń na następne, cena ? to zależy od jakości.

Tak jak wspomniałam, znajdą się też tacy - którzy potrafią doceniać pracę.

sporo takich znam, jak chcesz niską cenę idź na webhelp forum, tam masz gimnazjalistów, to piszą po 1zł nie są super jakości ale pod spam i swl idealne

P.S. - forum PIO obserwuje od 3 lat

wciągu 3 lat tu się naprawdę dużo zmieniło

https://www.forum.optymalizacja.com/index.p...mp;#entry714538

tak obserwujesz, a na moją ofertę nie odpisałaś na pewno

zapraszam do kontaktu

sygnaturka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję, rozpatrzę ją i dziś przygotuję ofertę. Jednak artykuły to tylko dodatek, na zajęcie wolnego czasu i zagospodarowanie go na coś przyzwoitego.

Panie "Zgred" - jeśli tak płacisz, to chętnie zobaczę Twoje oferty. Jak wspominałam, są ludzie którzy potrafią doceniać i jeśli tak należy Pan do nich. Więc takie zagrywki jakie Pan stosuje w odpowiedzi nic nie dają, bo nie potrafi Pan uważnie czytać :) "wnioskuje po tych wypowiedziach"

Kit na ludność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuły sa w cenach od 1,50 do 5 zł

Za w miare rozbudowany i unikatowy, sensowny płace do 10 zł

Za prace copywritera, ktory pozna temat i przygotruje porzadny artykul na stronę płacę od 20 do 100 zl od sztuki.

No i to już jest bliżej tego poziomu cenowego, o którym myślałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

współpracuje z ludźmi z _poza_ PIO w zakresie copywrittingu - to ważne żeby nie byli "skaleczeni" przez SEO. Zakres cenowy podałem. Jest zgodny zbieżny z tymi o czym dyskutowaliśmy na warsztatach w Katowicach ... Tomku ?

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copywritting a seowritting to 2 różne rzeczy zacznijmy od tego...

copywritting - pisze wartościowe teksty z najwyższej półki

No i to chodzi przede wszystkim - niestety na zleceniach co i rusz jakiś włodek5489 szuka copywritera do pisania precli. Po co? Totalnie myli pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copywritting a seowritting to 2 różne rzeczy zacznijmy od tego...

copywritting - pisze wartościowe teksty z najwyższej półki

SEłO robie sobie sam :)

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odnosnie głównego tematu:

Taki biznes może mieć sens, ale:

- Dobrze by było, gdyby to nie była jedyna działalność, przynajmniej na początku.

- Dobrze by było, gdyby w ofercie oprócz tekstów na miarę "zadbanych precli" znalazły się tez lepsze artykuły (niekoniecznie specjalistyczne", ale już przyzwoite, oczywiście odpowiednio droższe.

- I na starcie najlepiej pouderzać do kilku firm, żeby udało się zdobyć jakieś referencje, dopiero później do indywidualnych użytkowników.

Darmowe programy
Potrzebujesz tekstów w krótkim czasie? Sprawdź tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odnosnie głównego tematu:

Taki biznes może mieć sens, ale:

- Dobrze by było, gdyby to nie była jedyna działalność, przynajmniej na początku.

- Dobrze by było, gdyby w ofercie oprócz tekstów na miarę "zadbanych precli" znalazły się tez lepsze artykuły (niekoniecznie specjalistyczne", ale już przyzwoite, oczywiście odpowiednio droższe.

- I na starcie najlepiej pouderzać do kilku firm, żeby udało się zdobyć jakieś referencje, dopiero później do indywidualnych użytkowników.

ad.1 Nie jest :-)

ad. 2 Nie wiem, czy dobrze jest mieszać marki. Ja już się w precle i zaplecza w zasadzie nie bawię (jeszcze dla kilku starych klientów, ale odchodzę od tego - odmóżdża mnie to, a poza tym wiem, że stać mnie na więcej). A zatem teksty z wyższej półki oferuję na własnej stronie i tu nie przewiduję podwykonawców.

ad 3. - zdecydowanie nastawiam się na firmy, a nie osoby prywatne, które w wolnych chwilach pozycjonują ;-)

PS. Domenę już mam :-) Jakby co będe się chwalić w stosownym miejscu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności