Skocz do zawartości

Sprawdź od kogo i CO kupujesz.


ilgesu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

już się tłumaczę bo widzę że ugrzęzłem po same pachy w tym Waszym PiO szambie

nie wiem czy mam ubolewać czy czuć się zaszczycony że dla kogoś byłem konkurencją, choć nigdy nie planowałem bo szablony pod seoki były dla mnie raczej formą zabicia czasu gdzie ten czas zapracowywałał jeszcze na browarek do pracy, a że poniekąd to zapotrzebowanie na szablony znalazło mnie a nie na odwrót to się jakoś w to wręciłem

trochę historii dla naświetlenia sytuacji, pojawił się seokatalog, dobrze się przyjął ale ciągle tylko lament że brakuje szablonów, zrobiłem na próbę kilka swojego autorstwa, spodobały się, w tym czasie ktoś poprosił mnie o dostosowanie szablonu zakupionego na podobnym stocku, pogoglowałem trochę i znalazłem dość ciekawy stock który nie oferuje płatności za szablon a za dostęp do wszystkich za jednorazową opłatą i zezwala na wykorzystanie ich dla swoich 50 klientów na 1 licencję, licencję zakupiłem i mogłem oferować usługę wynalezienia i dostosowania szablonu pod wytyczne osobom które nie chciały wydawać zbyt dużo gotówki,

natomiast nadal gdy ktoś prosił mnie o wykonanie czegoś unikalnego to projektowałem grafikę i dostosowywałem pod skrypt jednak wiadomo że trzeba poświęcić na to min. 2x więcej czasu, a czas=pieniądz, bo tak naprawdę każdy płaci za czas poświęcony jego szablonowi

www.wdobrejcenie.info to nie żaden sklep gdzie sprzedaje nie swoje grafiki a właściwie bardziej traktuje to jako niejaki zsyp szablonów na które poświęciłem swój czas a nie zostały wykorzystane i wyraźnie pisałem tam "szablon przygotowany pod skrypt z gotowego projektu graficznego", a szablony miałem prawo wykorzystywać dla swoich klientów w ilości 50 klientów/licencja,

ponieważ strona ta miała pełnić rolę tylko jakiejś podglądówki (a nie czyjejś konkurencji) to za wiele szczegółów tam nie było, każdy kontaktował się ze mną mailowo i odpowiadałem na wszelkie zadane pytania,

raczej nie uważam abym złamał regulamin dreamstocku korzystając z ich zasobów na rzecz 50klientów/licencja

jeśli ktoś kto nabył u mnie szablon a się z tym nie zgadza i chce coś ze mną wyjaśnić zapraszam na PW, e-mail

do założyciela tematu, wydaje mi się że jak już plujesz komuś publicznie w twarz to mógłbyś Tą osobę chociaż o tym poinformować

jak wspomniałem na początku seokatalogi to moje hobby z którego oficjalnie rezygnuje bo takie rzeczy mnie nie bawią, także chyba osiągnąłeś swój cel i cały rynek seokatalogów jest Wasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będe kłócił - napisałem co widziałem i tyle. To co robisz znam od dawna i nie miałem zamiaru o tym pisać, kogoś oczerniać czy coś, ale jak ktoś już wykorzystuje coś co należy do mnie, bez pytania - to przestaje przymykać oko i uśmiechać się, że ktoś sobie kręci.

Co do opanowania rynku seokatalogów, to mam to gdzieś, ja jestem tylko grafikiem i wykonuje ją na zlecenie 'twojej konkurencji', więc nie wyjeżdżaj mi personalnie. Nie dbam czy robie brusha pod firmówke, czy seokatalog...

Takie jest moje zdanie, a zdenerwowało mnie korzystanie z mojej pracy - tyle!

Czasami widać nie warto iść na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będe pokazywał bo nie tego tyczy temat - sirkus już wie.

Tak żeby się zachować honorowo mimo wszystko, tak aby nie było to odbierane jako "niszczenie konkurencji" mówie oficjalnie - nie wykonuje już grafiki dla seokatalogów!

Podsumowując - szkoda, że sirkus się nie wytłumaczył i potwierdził swoją winę. Przykro mi, że musze tak oficjalnie tępić takie zapędy, bo nei chce żeby ktoś potem kradl moje szablony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowujecie się jak dzieci - zabieracie zabawki i uciekacie z piaskownicy :)

A może wystarczy ze sobą po prostu pogadać prywatnie zamiast publicznie ?

iDir - skrypt na katalog stron lub firm - następca projektu SEOKatalog, dostosowany do dzisiejszych standardów, w pełni responsywny, na nowoczesnym frameworku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilgesu może pokaż do jakiego projektu sirkus wykorzystał twój logotyp

tez bym chetnie to zobaczyl

tutaj bym zastosowal cytat z biblii (choc jestem totalnym ateista - ale staram sie czytac :) )

"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"

nie wnikalem jeszcze w tekst licencji ale nalezy zawsze zaczynac od swojego podworka, niz zaczynac sie pienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera teraz to naprawdę mogę nazwać się szczęściarzem roku, który za 5 kropek narobił sobie niezłego bigosu

ja się dowiedziałem rozchodzi się o kafirm.pl, szablon zaprojektowałem samemu z innym logiem jednak właściciel KUKIS prosił o zmianę na 5 kropek które mu się podoboały, co faktycznie uczyniłem nie zdając sobie sprawy że ktoś będzie coś sobie rościł o te kropki, zwłaszcza że zostałem poproszony o dokończenie tego https://www.gigadownload.net.pl/ftp/kafirm.png , widzę że to i tak dobrze że nie dokończyłem tylko zaproponowałem coś innego

za ta dziwną sytuację z logiem jestem wstanie powiedzieć przepraszam, choć to poprostu tak dziwnie wyszło i nie czuję się zbyt winny

jeśli chodzi o szablon z dreama to jak pisałem nie czuję się winny, 50szablonów dla klientów/na licencję nie jest żadnym wykroczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera teraz to naprawdę mogę nazwać się szczęściarzem roku, który za 5 kropek narobił sobie niezłego bigosu

ja się dowiedziałem rozchodzi się o kafirm.pl, szablon zaprojektowałem samemu z innym logiem jednak właściciel KUKIS prosił o zmianę na 5 kropek które mu się podoboały, co faktycznie uczyniłem nie zdając sobie sprawy że ktoś będzie coś sobie rościł o te kropki, zwłaszcza że zostałem poproszony o dokończenie tego https://www.gigadownload.net.pl/ftp/kafirm.png , widzę że to i tak dobrze że nie dokończyłem tylko zaproponowałem coś innego

za ta dziwną sytuację z logiem jestem wstanie powiedzieć przepraszam, choć to poprostu tak dziwnie wyszło i nie czuję się zbyt winny

jeśli chodzi o szablon z dreama to jak pisałem nie czuję się winny, 50szablonów dla klientów/na licencję nie jest żadnym wykroczeniem

jasne, wykorzystanie 50 szablonów dla klientów/na licencję nie jest wykroczniem, ale modyfikowanie stocków, używanie zmodyfikowanych headerów (przykład katalogu Generała) już jest poważnym wykroczeniem które łamie postanowienia licencyjne. Przeczytaj regulamin zanim zaczniesz robić z siebie ofiarę, na którą uwzięła się konkurencja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o to, tylko o brak poszanowania cudzej pracy. To było dla mnie tylko potwierdzenie, że się niczym nie przejmujesz :)

Co do regulaminu - sirkusie nie masz racji. Złamałeś regulamin, ale ja w to nie wnikam - przedstawiłem swoje stanowisko i ja już się w tym temacie nie odzywam.

Tak jak pisałem, z seokatalogów rezygnuje, bo w takim towarzystwie ciężko się pracuje ;)

Pozdrawiam i życze miłego rozgrzeszania sirkusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znosze takich jednopostowców. 3ba mieć cohones a nie szafować honorem.

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie będe kłócił - napisałem co widziałem i tyle. To co robisz znam od dawna i nie miałem zamiaru o tym pisać, kogoś oczerniać czy coś, ale jak ktoś już wykorzystuje coś co należy do mnie, bez pytania - to przestaje przymykać oko i uśmiechać się, że ktoś sobie kręci.

Wiesz, jakoś trudno mi uwierzyć w twoje dobre intencje i wrażliwość na krzywdę klientów rasiego. Jeśli nie miałeś zamiaru pisać, trzeba było nie pisać. Jeśli rasi rzekomo wykorzystał coś twojego, wtedy takie sprawy załatwia się między zainteresowanymi - i tyle.

Druga sprawa - nie byłbym taki pewny, czy masz rację odnośnie licencji. Ja rozumiem to tak, że nie można ściągnąć za te 59,95$ wszystkich szablonów i odsprzedawać je dalej po zawyżonej cenie (np. zakładając stronę z szablonami na sprzedaż). Natomiast licencja zezwala na: "You can use the templates for your client's websites (50 projects max)"

Sam od czasu do czasu wykonuję i sprzedaję proste strony w html na podstawie szablonów z innego stocku i licencja pozwala mi na coś takiego! Kupuję szablon, ściągam na dysk, dostosowuję do potrzeb klienta, umieszczam w sieci. Klient płaci, za moją wiedzę, pracę, dostosowanie szablonu. Oczywiście klient od początku wie, że "strona będzie przygotowana na podstawie gotowego szablonu", co oczywiście wpływa na cenę i czas pracy (cena niższa, czas krótszy).

Nie jest prawdą twoje zdanie "Mnie troszeczkę żenuje taka sytuacja, gdyż ktoś pracuje nad grafiką, a ktoś poprostu odsprzedaje sobie cudzą pracę." - jeśli zajmujesz się wykonawstwem stron, doskonale wiesz, że dostosowanie szablonu wymaga a) umiejętności, :) pracy.

I na koniec - jestem jednym z klientów rasiego (szablon rasiego nie jest akurat do tego katalogu ze stopki). Nie interesuje mnie, czy rasi oparł się na gotowcu, czy pisał od zera. Z efektu końcowego jestem zadowolony i na pewno nie mam zamiaru dociekać, jak to było robione od kuchni.

Pozdrawiam,

Cxz

była...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności