Skocz do zawartości

Jaki skrypt bloga polecacie?


Linkman

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się wyłamie i powiem że jeśli chodzi o Open Source to od Wordpressa wolę Habari.

Z prostej przyczyny. Jak na same kategorie posty i komentarze (bo nic innego w nim niema) to za duża kobyła przeładowana niepotrzebnie za bardzo javascriptem i różnymi ułatwieniami dla niepełnosprawnych jak widżety. A to co nazywane jest "corem" to nic innego jak kupa funkcji.... z nieprzemyślanymi podobnymi nazwami (częste różnice między nazwami to prefixy the_ i get_).... a napisanie wersji 3.0 nieobiektowo i nie używanie przestrzeni nazw to rozbój w biały dzień. W sumie to niewiele się ona różni od 2.0 no może tym że po drodze wprowadzono tagi. A tak to kupa niepotrzebnych rzeczy jak system rewizji, widżety i inne pierdoły.

Habari natomiast cenię za to że ma prawdziwy core napisany obiektowo, którego łatwo się używa... i nie potrzeba wtyczek bo łatwo można dostosować do własnych potrzeb i po za tym jak na swoją funkcjonalność to jest dużo bardziej wydajne niż wp.

No cóż nie da się ukryć że nie lubię wordpressa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomahawk wszystko zależy od potrzeb ja najczęściej potrzebuje postawić bloga w 5min z odpowiednim zestawem funkcji niejednokrotnie za każdym razem innym i unikalnym templatem za który płace nie wiele a mam ogromny wybór i tu nie ma alternatywy do wp niestety. A na jednostkową własną stroną to sobie można eksperymentować transfer jednego bloga z jednym adminem między różnymi platformami to pryszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności